YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Yumurtalık'ta dubleks daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024780
Şehir : Adana / Yumurtalık
Semt-Mahalle : AKDENİZ MAH. / YUMURTALIK
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 17.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/42 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mah Atatürk cad Eski Belediye Binası ikinci kat - Yumurtalık/Adana

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YUMURTALIK
İCRA DAİRESİ
2019/42
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Adana İl, Yumurtalık İlçe,Akdeniz mah 308 Ada, 13 Parsel, Park 2 Evleri No 3 Daire 5 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks dairenin alt katına zemin kattan giriş yapılmakta olup Zemin kat salon Mutfak (Salon ile mutfak bitişik Açık mutfak) 1 Oda 1 Banyo Antre ve 1 balkondan oluşmaktadır.Alt kat daire kat ittifakı projesine göre 63 M2 brüt balkon hariç 43 M2 net oturum olup Salon,Mutfak Antre yer seramik duvar saten boyadır.Mutfak dolabı hazır mutfak olup tezgah üstü hazır granit mermerdir.Kapılar Amerikan Panel Kapı Pencereler Pvc dir. Banyoda Klozet ve lavabo bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır elektriği ve suyu mevcuttur.Taşınmaz asansörlüdür. Dubleks dairenin üst katı iki yatak odası Mutfak,Antre hol , banyo ve balkon bulunmaktadır. Üstkat kat ittifakı projesine göre 60 M2 bürüt balkon hariç 56 M2 net oturum alanlı dairedir.
Adresi : Akdeniz Mah Kılıçarslan sokak Park Evleri -2No 3 Zemin Kat Daire 5 Yumurtalık/Adana
Yüzölçümü : 741,40 m2
Arsa Payı : 15/395
İmar Durumu : E 1437356
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mah Atatürk cad Eski Belediye Binası ikinci kat - Yumurtalık/Adana
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/42 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR