YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana/Yumurtalık'ta dubleks daire icradan satılıktır

YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00976587
Şehir : Adana / Yumurtalık
Oda Sayısı : 3+2
Yayınlandığı Gazeteler

ADANA 5 OCAK 05.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/182 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mahallesi Atatürk Cad Özel idare ş merkezi Düğün Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YUMURTALIK İCRA DAİRESİ

2018/182 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yumurtalık İlçe, 113 Ada, 10 Parsel, YUMURTALIK Mahalle/Köy, dubleks Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz daire betonarme karkas şeklinde 3-A sınıfında Dubleks daire alt katta salon mutfak wc ve bir balkon bulunmaktadır
Üst katta 3 oda antre hol banyo ve bir salon bulunmakta olup söz konusu daire mahallinde yapılan ölçümde üst kat 70 M2 bürüt 55 M2 net oturum alanı olup üç oda antre ve hol, seramik duvarlar Plastik boyadır.Dairenin kapı ve pencereleri ahşap vernik boyadır.Banyo yer seramik duvar fayanstır.Darinin giriş kapısı çeliktir.Dairenin batısında deniz 150M güneyinde Küçükyumurtalık mah vardır.
Adresi :Adana İli Yumurtalık İlçesi Küçükyumurtalık Mah 113 Ada 10 Parsel de Kayıtlı olup Artemus Sitesi
Yüzölçümü : 222,27 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu :Ayrık Nizam 0,20/0,4 Yoğunluklu
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mahallesi Atatürk Cad Özel idare ş merkezi Düğün Salonu -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/182 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR