YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana/Yumurtalık İlçesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023565
Şehir : Adana / Yumurtalık
Semt-Mahalle : DEVRİŞİYE MAH. / YUMURTALIK
Oda Sayısı : 1+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/57 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
YUMURTALIK BELEDİYESİ MEZAT SALONU AYAS MAH ATATÜRK CAD ESKİ BELEDİYE BİNASI İKİNCİ KAT YUMURTALIK/ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. YUMURTALIK İCRA DAİRESİ

2019/57 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yumurtalık İlçe,Devrişiye mahallesi 138 Ada, 20 Parsel, P Blok 22 Bağımsız bölüm Taşınmaz Kat ittifakı esas onaylı mimari projesine göre yaklaşık net 56 M2 alanlı olup bürüt 60 M2 alana sahiptir.Bina giriş yerinde yapılan tesbitlere göre güney cepheden sağlanmakta olup,bina girişine göre sağda merdivenden çıkınca sağdaki bir mesken ve asansörden inince solda iki mesken konumlu olup güney cepheye hakimdir.Mimari projeye göre bir oda bir salon antre hol balkon banyo ve wc hacimlerinden oluşmaktadır.Bina zemin kat 6 Normal kattan oluşmaktadır.Binada 8 Adet dükkan 6 Normal kat her katta 4 der adet mesken bulunmakta olup 32 adet bağılsız bölüm bulunmaktadır.Bina asansörlüdür ve çalışır durumdadır.
Adresi : Devrişiye mah Atatürk bulvarı Özinan Sitesi P Blok No 37/4 Kat 4 Daire 42 Yumurtalık/Adana
Yüzölçümü : 8.560 m2
Arsa Payı : 7/2736
İmar Durumu : Ayrık Nizamda konut alanı imarlı Hmax:7 kat müsadeli
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : YUMURTALIK BELEDİYESİ MEZAT SALONU AYAS MAH ATATÜRK CAD ESKİ BELEDİYE BİNASI İKİNCİ KAT YUMURTALIK/ADANA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/57 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR