ADANA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Seyhan'da 85 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ADANA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118387
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : AKKAPI MAH. / AKKAPI
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 21.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3008 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
6. İCRA DAİRESİ

2019/3008 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Seyhan İlçe, 8480 Ada, 1 Parsel, AKKAPI Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa sunulan taşınmaz Adana İli, Seyhan İlçesi, Akkapı Mahallesi, 8480 ada, 1 parsel numaralı arsa üzerinde bulunan binanın G blok 6. kat 12 bağımsız bölüm numarada kayıtlıdır. Taşınmazın imar durumu dosyasındaki Seyhan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından gönderilmiş yazısına istinaden ve ekindeki imar çapından alınmıştır. Bu belgeye göre taşınmazın toplu konut alanında kaldığı ifade edilmiştir. Satışa konu taşınmazın adresi Dağlıoğlu Mahallesi, 14210 sokak, Güney Yıldızı Konutları G blok, K:6 D:12 Seyhan ADANA şeklindedir. Taşınmaza ulaşım tarifi olarak Seyhan İlçesi dahilinde Şıh Cemil Caddesi üzerinde güney istikamette harekette 14204 numaralı sokak ile kesişiminden bu sokağa giriş yapılır, sokak içerisinde 14210 numaralı sokakla kesişimine kadar devam edilip adrese konu sokağa girilerek sokak içerisinde yaklaşık 100 metre harekette sağ tarafta bulunan Güney Yıldızı Konutları G Blok satışa konu taşınmazın da bulunduğu binadır. Şehir merkezine yakın mesafede olup ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Seyhan Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre 09/07/2001 tarih ve 11/16 sayılı ruhsat ile inşa edilmiştir. Seyhan Tapu Müdürlüğünde incelenen kat irtifaka esas onaylı mimari projesine göre parselin batı sınırında inşa edilen yüksek katlı binalardan olan G blok, Bodrum+zemin+ 6 normal katlı olarak inşa edilmiş olup, binanın bodrum katında sığınak, hidrofor, depolar ve ortak alanlar, zemin katında apartman girişi, 1 adet dükkan ve 1 adet mesken ve apartman girişi, normal katlarında 2 şer adet mesken olarak inşa edilen binada tek asansör bulunmaktadır. Seyhan Tapu Müdürlüğünde incelenen kat irtifakı esas mimarı projesine göre ilgili daire kuzey-güney cephelidir. Salon, mutfak, 3 oda, hol,wc, banyo ve balkon şeklinde inşa edilmiş olan daire net 72 metrekare alanlı, brüt 85 metrekare alanlı olarak inşa edilmiştir. İç teknik özellikleri; giriş kapısı demir kapı, yer döşemeleri kısmen seramik, duvarlar kısmen alçı sıvalı saten boyalı kısmen duvar kağıdı kaplı, iç kapılar pres panel mobilya ve pencereler pvc doğrama şeklindedir. Islak hacimlerde yer ve duvar döşemeleri seramik kaplıdır. Genel olarak iyi kalite malzeme ve işçilikle tefriş edilmiş olduğu gözlenen mesken bakımlı durumdadır. İlgili taşınmazın değerleme çalışmasında; Emsal Karşılaştırma Yöntemi kullanılmıştır. Emsal mülklerin satış değeri incelenmiş ve mülklerin olumlu ve olumsuz tarafları tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : 12/6074
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3008 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR