ADANA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Seyhan'da 4+1 daire icradan satılıktır

ADANA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113210
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : ZİYAPAŞA MAH. / ZİYAPAŞA
Oda Sayısı : 4+1
: 105
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 9
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11700 ESAS
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
6. İCRA DAİRESİ

2019/11700 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa sunulan taşınmaz Adana İl, Seyhan İlçesi, 826 Ada, 296 Parsel, Cemalpaşa Mahallesi, 9 Nolu Bağımsız Bölümdür. Söz konusu taşınmaz Ziyapaşa Mah. 67065 sk. Mimar Meşe Apt. No:3, 9. Kat 9 nolu Doğu-Kuzey-Batı-Güney cepheli Seyhan Adana adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz Ortadoğu Hastanesinin 20 metre güneyinde, Baraj Caddesinin 250 metre doğusunda, Kazım Gülek Bulvarının 110 metre güneyinde bulunmaktadır. Taşınmaz daire betonarme karkas şeklinde 4/C sınıfında yapılmıştır. Taşınmaz daire 4 cepheli olup, kat mülkiyeti projesine göre 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve 3 balkondan oluşmaktadır. Taşınmaz yerinde kat kaloriferi odası ve bu odaya ait balkon oda yapılmıştır. Ayrıca yatak odasına ilave banyo yapılmış olup, Taşınmaz 4 oda salon mutfak antre hol banyo çift banyo wc ve iki balkondan oluşmaktadır. Söz konusu daire kat mülkiyeti projesine göre 210 metrekare brüt, balkonlar, duvarlar ve merdiven dairesi hariç 105 metrekare net oturum alanlı olup, 4 oda salon antre ve hol yerleri seramik kaplıdır. Dairenin tüm duvarları plastik boyalıdır. Tüm kapılar ahşap lake boya olup pencereler ve balkon kapısı pvcdir. Mutfak yer seramik, duvar fayanstır. Mutfak dolabı hazır mutfak olup, mutfak tezgah üstü mermerdir. Banyo yerleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Banyoda klozet, hilton lavabo ve küvet bulunmaktadır. yatak odası banyo yerleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Wc yer seramik duvar fayanstır. Wc de alaturka hela taşı ve ayaklı lavabo bulunmaktadır. Taşınmazda kartonpiyer bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin elektirik ve su tesisatı faaliyettedir.Taşınmaz asansörlüdür.
Adresi : Ziyapaşa Mah. 67065 Sk. Mimar Meşe Apt. No:3, 9. Kat 9 Nolu Merkez / ADANA
Yüzölçümü : 210 m2 brüt, 105 m2 net.
Arsa Payı : 31/334
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı E=2,40, maxTAKS=0,40, Yençok=serbest konut alanı olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11700 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR