ADANA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Seyhan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ADANA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099718
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : ÇINARLI MAH. / KURUKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MEDYA YENİGÜN 12.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10881 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
04.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
7. İCRA DAİRESİ

2019/10881 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Seyhan İlçe, 391 Ada, 168 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Müdürlüğümüz dosyasından hacizli ve kıymet takdiri ehil bilirkişilerce yapılmış olan Adana ili, Seyhan ilçesi, Çınarlı Mahallesi 391 Ada, 168 Parsel, 2. Kat, 5 nolu bağımsız bölüm kuzey, doğu ve batı yönlere cepheli olarak 1/15 arsa paylı olup, brüt 125 metrekare (ortak yerler birlikte; kat holü, merdiven holü vb. alanlar ile birlikte) net 115 metrekare kullanım alanlı olarak salon, 3 oda, antre-hol, banyo, wc ve 4 adet balkon şeklinde inşa edilmiştir. İç teknik özellikleri iyi durumdadır. Zeminler kısmen parke kısmen seramik döşemeli olup, duvarları kısmen duvar kağıdı ile kaplı olup çoğunlukla saten boyalı, iç kapılar panel kapı ve pencereler pvc doğrama şeklindedir. Banyoda yerler seramik duvarlar fayans kaplıdır. Tavanlar asma tavandır. Mutfak dolapları hazır imalat olup, tezgahı mermerittir. Tapu kayıtlarında mesken vasıflı olan taşınmaz halihazırda ofis olarak kullanılmaktadır. İlgili daire Çınarlı Mahallesi sınırları içinde, konumlu olduğu bina Fatih Terim Sokak üzerinde konumludur. Taşınmazın kuzey tarafında Hayriye Kemal Kusun İlkokulu ve Atatürk Parkı, batı tarafında Atatürk Caddesi, batı tarafında Ziyapaşa Bulvarı bulunup çevresinde yapılaşma çoğunlukla az katlı apartmanlardan oluşmaktadır. Her türlü alt yapısı bulunup, ulaşım sıkıntısı olmayıp, şehir merkezinde konumludur. Taşınmazın bulunduğu parselin alanı 494 metrekaredir.
Adresi : Çınarlı Mah. Fatih Terim Sokak No:13 Nevresoğlu Apt. 5 nolu bağ. Bölüm Seyhan
Yüzölçümü : 115 m2
Arsa Payı : 1/15
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar durumu: Adana ili, Seyhan ilçesi, Çınarlı Mah. 391 Ada 168 Parsel ilgili belediyede yapılan incelemelere göre Ayrık Nizam, Merkezi İş Alanı imarlı olup Taks:0,60, E:2,40 ve Hmaks:Serbest şekildedir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10881 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR