ADANA 1. İCRA DAİRESİ

Adana Seyhan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ADANA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099186
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : DÖŞEME MAH. / KURUKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA PRESS 12.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10024 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
1. İCRA DAİRESİ

2019/10024 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli, Seyhan İlçesi, 10475 Ada, 10 Parsel, Döşeme Mahallesi , 4.Kat , 10 numaralı bağımsız bölüm ,84/2774 arsa paylı ,1.387 m2 alanlı , Mesken vasfında tapuya kayıtlıdır. Kıymet takdirine konu 4. Kat 10 bağımsız bölüm nolu mesken kat irtifakı esas onaylı mimari projesine göre yaklaşık net 110 m2 alanlı olup brüt 130 m² alana sahiptir. Bina girişi yerinde yapılan tespitlere göre doğu cepheden sağlanmakta olup, bina girişine göre arka tarafta merdivenden çıkınca karşıda ve asansörden inince sağ arka tarafta konumlu olup kuzey, güney ve batı cephelerine hakimdir. Mimari Projesine göre 3 oda, salon, oturma odası + mutfak, antre, hol, 2 balkon, banyo, WC ve yangın kaçış holü hacimlerinden oluşmaktadır. Ancak mevcutta 2 m2 alanlı merdiven holü antrenin alanına dahil edilmiş ve yangın kaçış holü giyinme odasına çevrilmiştir. Taşınmaz meskenin zeminleri seramik + parke kaplama, duvarları saten boyalı, tavanı kartonpiyerli, giriş kapısı çelik kapı ve pencereler PVC doğramadır. İç kapılar Amerikan panel kapıdır. Mutfak tezgâhı mermer imalat, dolapları hazır imalattır. Islak hacimlerin zemini ve duvarları seramik kaplamadır. Banyoda Hilton lavabo ve duşa kabin bulunmaktadır. Meskenin iç teknik özellikleri iyi durumdadır.
Taşınmazın ısınması kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz keşif tarihinden kullanılmakta olup temiz ve bakımlıdır. Ayrıca kullanılan malzeme ve işçilik iyi kalitededir.
İMAR DURUMU: Seyhan Belediyesinden tarafımızca temin edilen ve rapor ekinden sunulan imar durumuna göre söz konusu taşınmazın ayrık nizamda Konut Alanı imarlı, Taks: 0.30, E: 2.40 yoğunluklu, Hmax: Serbest çekme mesafelerinin ise yollardan 5 er metre olduğu öğrenilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Müdürlüğümüzün TR 890001500158007290493508 numaralı emanet kasa hesabına yatırıp yatırdığına ilişkin makbuzu veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.127 maddesi İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. " gereğince tebliğ yapılamaya ilgililereelektronik ortamda yapılan satış ilanın tebligat yerine geçmesine ,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10024 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR