ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Seyhan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096718
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : 2000 EVLER MAH. / GÜRSELPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 172
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8871 ESAS
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
13. İCRA DAİRESİ

2019/8871 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli Seyhan İlçesi İkibinevler Mahallesi 7502 Ada 8 parsel 4. Kat, 7 Nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm taşınmazdır. Satışa konu meskenin bulunduğu Bina; 4/A yapı sınıfında, betonarme karkas yapı cinsinde, ayrık yapı nizamında, tek blok olarak inşa edilmiştir. Bina;Bodrum kat + Zemin Kat + Asma Kat + 13 Normal Kat olmak üzere 16 katlıdır. Bodrum Katında sığınak, otopark, 28 ve 29 nolu işyerleri devamı ve hidrofor, Zemin katında apartman giriş holü, kapıcı dairesi, 27, 28 ve 29 nolu iş yerleri, asma katta 27, 28 ve 29 nolu işyerleri devamı, 1. kattan itibaren her katta 2 şer meskenden 13 katta 26 mesken olmak üzere binada 3 işyeri 26 mesken 29 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana gayrimenkulün arsası kare şekline benzeyen bir geometrik yapıya sahiptir.Parselin topografik yapısı düz vaziyettedir. Binaya doğu cepheden zemin kattan giriş sağlanmaktadır. Binanın çevre düzenlemesi yapılmış, bahçesi otopark alanı ve çocuk oyun alanı olarak kullanılmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum imalat, giriş holü zemini ve merdiven holleri seramik, merdiven basamakları mermer imalat olup korkulukları demir imalattır. Giriş holü duvarları ve tavanları kısmen kağıt kısmen saten alçı plastik boyalı ve havuzlu kartonpiyerlidir. Merdiven duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Bina dış cephesi akrilikli dış cephe boyası ile boyalıdır. Mevcutta ve projesinde binaya giriş cephesi olan zemin kattan doğu cephesinden binaya bakıldığında sağ, sol ve arka tarafta, binaya girildiğinde 4. katta merdivenden çıkınca sağ tarafta ve asansörden çıkılınca sol tarafta yer almaktadır. Mesken; kuzey, güney ve batı cephelidir.Değerlemeye konu mesken mimari projesinde ve mevcutta net ~154,0 m² ve brüt ~172,48 m² alana sahiptir. Mesken; salon, oturma odası + mutfak, 3 oda, antre, hol, 2 banyo, wc, iklimlendirme odası ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Mesken giriş kapısı çelik, iç kapılar mobilya, pencereler pvc çift cam imalattır. Meskenin antre, hol ve mutfak zemini seramik, diğer odalar laminat parke kaplıdır. Duvar ve tavanlar saten alçı plastik boyalı veya kağıt kaplama, salon ve 2 odada tavanlarda havuzlu kartonpiyer bulunmaktadır. Mutfak dolapları mdf-lam tezgahı granittir. Banyo ve wc'de zemin seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplı olup vitrifiye malzemeleri tamdır. Banyo da hilton lavabo, jakuzi, klozet, wc de hilton lavabo ve alaturka tuvalet taşı bulunmaktadır. Mesken kombi ile ısıtılmakta ve klima ile soğutulmaktadır. Mimari projesine aykırı olarak ebeveyn yatak odası çıkışlı balkon tüm binada olduğu gibi pvc ile kapatılarak giyinme odasına dönüştürülmüştür.
Adresi : İkibinevler Mahallesi Öğretmenler Bulvarı 76073 Sokak No 4 Yasemin Apt. Kat 4 Daire 7 Seyhan Adana Merkez / ADANA
Yüzölçümü : 3.030 m2
Arsa Payı : 251/10100
İmar Durumu : İnşaat tarzı Dosya içerisinde bulunan Seyhan Belediyesinin 1/1000 İmar planında; "Konut Alanı" Ayrık Yapı Nizamı - TAKS:0,30 " E:2,0 Yoğunluklu" Hmax: Serbest"yapılaşma koşullarında imarı mevcuttur.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8871 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR