ADANA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Seyhan'da 2+1 daire icradan satılıktır

ADANA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094057
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : ŞAKİRPAŞA MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 2+1
: 67
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TOROS 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8632 ESAS
Muhammen Bedeli
:
163,286 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
3. İCRA DAİRESİ

2018/8632 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Seyhan İlçe, 9382 Ada, 12 Parsel, ŞAKİRPAŞA Mahalle/Köy, 3.Kat, (E.:18) Yeni:15 BB Nolu Bağımsız Bölümdeki taşınmaz Adana ili, Seyhan ilçesi, barış mahallesi, Yeşilevler caddesi, dış kapı no:135 k:3 no:18 adresinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşmak için Öğretmenler bulvarı ile Kıyıboyu caddesi kesişiminden doğu istikamette Kıyıboyu caddesi üzerinde yaklaşık 2 km ilerlenir ve sağa Yeşilevler bulvarıda dönülür. Bulvar üzerinde güneydoğu istikamette yaklaşık 200 m ilerlenir ve sağ kol üzerinde konumlu taşınmaza ulaşım sağlanmış olur.Yakın çevresi konut amaçlı kullanılan 6-10 katlı yapılar şeklinde gelişme göstermektedir. Ulaşım toplu taşıma araçlarıyla ve özel araçlarla sağlanabilmektedir.Dava konusu taşınmaz özellikleri: Yapılan incelemeler göre parsel üzerinde bir adet betonarme-karkas yapı tarzında taşınmaz bodrum+zemin+3 normal kat olmak üzere 5. Kattan oluşmaktadır.
Dava konusu taşınmaz mimarı projesinde 2 oda mutfak+salon antre,2 balkon ve 1 balkon hacimlerinde oluşmakta olup brüt 67 m2 alana sahiptir.Taşınmaz kuru hacim zeminleri laminant parke kaplı olup duvarlar plastik badana,ıslak hacim zeminleri ve duvarlar tavana kadar seramik kaplamadır.Mutfak dolapları hazır mutfak mamul olup tezgah mermerdir.Taşınmazda pencereler pvc,iç kapıları amerikan panel kapıdır.Taşınmazın armatürleri tamdır. ÖNEMLİ NOT:Dava konusu taşınmaza ait tapu kaydında 18 bağımsız bölüm numaralı mesken ile 15 bağımsız bölüm numaralı meskenin düzeltme işlem gördüğü beyanı bulunmamaktadır.Malik tapu kaydına göre 18 bağımsız bölümde olup ikamet ettiği mesken 15 bağımsız bölüm numarasına denk gelmektedir.
İmar Durumu : Seyhan ilçesi belediyesi imar ve şehircilik müdürlüğünün imar çapı olarak verilmiş olduğu planda degerlme konusu taşınmazın yer aldığı parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre ayrık nizam .Emsal :1,60 taks:0,60 hmax:serbest yapılaşma koşullarıyla konut alanı kalmakta olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 163.286,40 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8632 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR