ADANA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Seyhan'da 2+1 daire icradan satılıktır

ADANA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077340
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MEDYA YENİGÜN 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/79 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
11. İCRA DAİRESİ

2018/79 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Seyhan İlçe, 1503 Ada, 8 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, Taşınmazın Tapu kaydı : Adana İli Seyhan İlçesi İstiklal Mahallesi , 1503 Ada 8 Parsel , Anataşınmaz Nitelik : Yedi Blokta Yüzotuzbeş Daireli Kargir Apt, Blok/Kat/Giriş-B.B.No: A-11/7/..-23, Bağımsız Bölüm Nitelik : Mesken. 20/05/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre Taşınmaz Bakım Yurdu Caddesinin 500 m kuzeyinde , Ahmet Sapmaz İlkğretim Okulunun 200 m batısında , Necatibey İlköğretim Okulunun 230 mt güneyinde bulunmaktadır. Belediyenin ve diğer kuruluşların tüm hizmetlerinden yaralanıyor olması , taşınmazın bulvarına yakın olması , taşınmazın ulaşım sorununun olmaması , taşınmazın okul ve iş yerlerine yakın olması gibi özellikleri taşınmazın değerine etki eden vasıf ve unsurlardır. Taşınmaz daire betonarme karkas şeklinde 4/A sınıfında yapılmış olup, taşınmaz daire 3 cepheli , 2 oda , salon, mutfak, antre hol , banyo wc ve 1 adet balkondan oluşmaktadır.Söz Konusu daire mahallinde yapılan ölçümde 80 m2 brüt 70m2 net oturum alanlı olup , 2 oda ,salon , antre ve hol yerleri karo kaplıdır. Dairenin tüm duvarları plastik boyadır.Daire kapıları ahşap yağlı olup, balkon kapısı ve pencereleri pvc dir. Mutfak yer seramik, duvar fayans kaplıdır.Mutfak dolabı hazır mutfak olup , tezgah üstü mermerdir.Banyo yerleri seramik , duvarları 1,5 m fayans kaplamalıdır.Banyoda klozet ve lavobo bulunmaktadır.WC yer seramik duvar fayanstır.WC de alaturka hela taşı normal lavobo mevcuttur.Dairenin giriş kapısı panjur demir kapıdır. Dairenin elektrik ve su tesiastı faaliyettedir. Taşınmaz asansörlüdür.
Adresi : Emek Mahallesi 41014 Sokak Sarmaşık Apt A-11 Blok 7.Kat 23 Nolu B.B. Merkez / ADANA
Arsa Payı : 1/135
İmar Durumu : Taşınmaz İstiklal Mahallesi 1503 Ada 8 nolu parselin imarının; 4 katlı ve 14 katlı kitle ve bahçesi (Mevcut SSK evleri)oldudğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/79 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR