ADANA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Seyhan'da 2+1 70 m² daire icradan satılıktır

ADANA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035792
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : PINAR MAH. / MAVİ BULVAR YURT
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA METROPOL 07.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/405 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
2. İCRA DAİRESİ

2019/405 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Seyhan İlçe, 8670 Ada, 11 Parsel, KANALÜSTÜ Mahalle/Köy, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Meskenin bulunduğu parselin toplam alanı 5.066,00 m2 dir. Parsel üzerinde 4 adet blok bulunmaktadır. Taşınmaz şehrin kuzey bölgesinde gelişmiş ve gelişmekte olan etrafı site ve apartmanlarla kaplı bir bölgededir. Kuzeyinde mavi bulvar, batısında Ali Bozdoğanoğlu Bulvarı, doğusunda mücahitler caddesi ve güneydi Nazım Hikmet caddelerini sınır olarak kabul eden dörtgen içinde kalmaktadır. Mavi bulvara takriben 150-200 mt mesafede bulunmaktadır. Ayrıca Türkmenbaşı bulvarı ve Ali Bozdoğanoğlu bulvarına yürüyüş mesafesindedir. Kuzeyindeki E90 otobanına çok yakın mesafededir. Şehir merkezinde yapılaşmanın yoğun olduğu bölge olduğundan eğitim sağlık tesisi ve ibadethanelere yakın konumdadır. Sitede yüzme havuzu, basketbol sahası çocuk oyun parkı kamelya güvenlik, kapalı otoparkı,fitness salonu bilardo salonu ortak alanlar için jeneratör ve görevli bulunmaktadır. Brüt 95 net 70 m2 dir. Binada her katta 3 daire bulunmaktadır. İskan vardır. 2+1 oturum alanlıdır. 1 adet normal balkon bir adette fransız balkon, bir banyo birde tuvalet bulunmaktadır. İç ve dış cephe sıvalı boyalı, yalıtımlı durumda ve boyalar yenidir. Bina çift asansörlüdür. Pencereler ve balkon kapısı PVC ısı camlıdır. Islak hacimler salon+ mutfak ve hol 1.sınıf seramik kaplamadır.Diğer yerler laminat parke kaplı, mutfak ve salon birleşik durumdadır. Mutfakta 3' lü ankastre bulunmaktadır. Mutfak dolabı yenidir. Bazı mahallerde dekoratif duvar kağıdı bulunmaktadır. Banyoda duşakabin hilton lavabo ve tuvalet bulunmakta klozet gömme rezervuarlıdır. Banyoda tavanlar asma tavan yerler ve duvarlar seramik kaplıdır. Kapı çelik kapıdır. İç kapılar amerikan panel kapı vardır. Dekoratif asma tavan vardır. Asma tavanda gömme spot ışıkları mevcuttur. Taşınmaz güney batı cepheli konumdadır. pay ölçerli doğalgaz mevcuttur.
Adresi : Pınar Mah. 74084 Sk.No:9/3 D Blok Kat:7 D:19 Merkez / ADANA
Arsa Payı : 33/5066
İmar Durumu : Ayrık yapı nizamlı 2,40 yoğunluklu konut alanıdır
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/405 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR