ADANA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Seyhan'da 138 m² 2+1 daire icradan satılıktır

ADANA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127404
Şehir : Adana / Seyhan
Oda Sayısı : 2+1
: 138
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 12
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA PRESS 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/231 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası Seyhan / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA 12. İCRA DAİRESİ

2019/231 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Adana ili Seyhan ilçesi Zincirlibağlar mah. 10304 ada 5 parselde kayıtlı 12. kat 23 nolu bağımsız bölümde bulunan mesken niteliğinde taşınmaz. Taşınmazın bilirkişi raporunda E.1.20 yoğunluklu ayrık yapı nizamlı konut alanı olduğu görülmüştür. Taşınmazın zemini seramik kaplı,mutfak ankastredir. Taşınmaz 70 m² net, 138 m² bürüt alanlıdır. 3 ODA (2+1) açık mutfaklıdır. Kuzey-Güney-Doğu cephelidir. Antre ve hol zemini seramik oda zeminleri parke kaplıdır.Dış kapı çelik kapı iç kapılar panel kapıdır.Duvarlar saten boyalıdır.Wc-banyo seramik kaplıdır.Pencereler Pvc dir.Taşınmaz manzaraya hakimdir.Güney cephesinde 1,kuzey cephesinde 1 adet balkon vardır.Apartmanın çevre düzenlemesi yapılı olup açık otopark, oyun parkı ve açık spor sahası bulunmaktadır.Taşınmazın havaalanı, otogar, otobana ve alışveriş merkezine yakın konumda olması taşınmazın değerini etkilemektedir.Taşınmazın konumu,ulaşım olanakları,çevrede yapılan piyasa araştırmaları ve günümüz gayrimenkul piyasa koşulları göz önünde bulundurulmuş olup taşınmazın 270.000,00 TL kıymetinde olduğu bilirkişi raporunda bildirilmiştir.
Adresi : Adana İli Seyhan İlçesi Zincirlibağlar Mah. 10304 Ada 5 Parselde Kayıtlı 12.Kat 23 Nolu B.B. Merkez / ADANA
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası Seyhan / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/231 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR