ADANA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Sarıçam İlçesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ADANA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052235
Şehir : Adana / Sarıçam
Oda Sayısı : 2+1
: 114
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 14
Yayınlandığı Gazeteler

EGEMEN 18.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11929 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
2. İCRA DAİRESİ

2018/11929 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Sarıçam İlçe, 464 Ada, 1 Parsel, SOFULU Mahalle/Köy, A Blok 14. Kat 28 Nolu Bağımsız Bölüm Sayılı Taşınmaz Kuzey-Güney-Batı Cepheli olup, betonarme karkas olarak inşa edilmiş apartman dairesidir. Toplu konut yerleşim alanı içerisinde olduğu, etrafında kısmen iş yeri ve apartman olarak imarlı yapıların olduğu, konum olarak yeni yerleşim yerinde olduğu, şehir merkezine takribi 10 km mesafede olup, doğusunda takribi olarak 3 km mesafede Çukurova Üniversitesi balcalı araştırma hastanesi, Kuzeyinde Çatalan Bulvarına cepheli, Batısında Takribi 1,5 Km mesafede Adana Yeni Stadyumu bulunmakta olup belediye ve diğer kurum ve kuruluşların tüm hizmetlerinden yararlanmakta, ulaşım sorunu olmayan yerdedir. Apartmanın çevre düzenlemesi yapılmış olup site içerisinde yüzme havuzu bulunmaktadır. Taşınmaz; 2 oda, 1 Salon, 1 Odaya açık mutfak, 2 banyo, 1 wc, 1 hol ve antre, 1 giyinme odası 2 balkon ve müştemilat olarak düzenlenmiştir. Taban kaplaması yerler antre ve hol seramik kaplamadır. Odalar ve mutfak taban laminat parke kaplamadır. Kartonpiyer ve asma tavan yapılı, spot ışıklandırma, giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel, duvarları saten plastik boyalı, duvar kağıdı kısmen yapılı, mutfak tezgahı mermer ve hazır modüler mutfak dolabıdır. Banyo tabanı seramik ve duvarları fayans kaplıdır. Pencereler pvc doğramadır. Daire içerisinde vestiyer yapılı bakımlı, lüks malzeme kullanılmış yeni görünümlüdür. Dairenin oturum alanı brüt 114,00 m2 dir. Net oturum alanı ise 106,00 M2'dir. İmar durumu ise Kat İrtifakı kurulmuş imarlı apartman arsasıdır.
Adresi : Sofulu Mah. Çatalan Blv. Karakaya İnş. A Blok K:14 D:18 Sarıçam / ADANA
Arsa Payı : 55/4186
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11929 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR