KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Karataş'ta tek katlı kargir ev ve arsası icradan satılıktır

KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128669
Şehir : Adana / Karataş
Semt-Mahalle : HASIRAĞACI MAH. / KARATAŞ
: 464
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ADANA 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/359 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
137,182 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu KARATAŞ / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARATAŞ
İCRA DAİRESİ

2018/359 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli Karataş İlçesi Hasırağacı Mahallesi Köyiçi Mevkii 338 Parsel Yüzölçümü: 464.00 m2 olan arsa vasfındaki taşınmaz tamamı Mümtaz Metin Çapar adına kayıtlıdır.Bilirkişi incelemesi sonucu taşınmaz her ne kadar arsa olarak gözüksede yerinde yapılan incelemede taşınmaz üzerinde mesken niteliğinde tek katlı ruhsatsız sabit tesisler bulunduğu tespit edilmiştir. İcraya konu parsel üzerinde tek katlı kargir olarak inşa edilmiş içi ve dışı sıvalı plastik boyalı ahşap kapılı, pvc pencereleri,pencelerer demir ferforjeli ferforjeler yağlı boyalı elektrik ve suyu mevcut yapı bulunduğu bina mesken olarak inşa edilmiş amacına uygun olarak kullanılmaktadır. Bina yaklaşık 15-20 yıllık olup zemin oturum alanı 135,00 m2 dir.Yine tek katlı mesken niteliğindeki binanın doğusunda tek katlı beton briketten, üzeri galvanizli oluklu saç kaplı basit tarzda inşa edilmiş yapı bulunmaktadır. Binalar depo ve ahır olarak inşa edilmiştir. Bina yaklaşık 15-20 yıllık olup 90,00 m2 dir. Olumlu özellikleri Taşınmazların çevresinin tamamen bahçelikli 1 ve 2 katlı kargir binalar ile yapılaşmış olması belediye hizmetlerinden yararlanmakta ve dar ve orta gelirlilerin mesken için tercih edilen bir yerde olması, mahalle merkezine yakın olması elektrik ve suyunun bulunması dava konusu parselin değerini olumlu yönde etkilemektedir.Olumsuz özellikleri taşınmazın icralık olması ilçe merkezine yaklaşık 50 km mesafede olması kadastro parseli konumunda olması taşınmazın değerini olumsuz yönde etkilemektedir.
Adresi :Adana ili Karataş ilçesi Hasırağacı mah. adresinde olup parsel üzerinde tek katlı mesken ahır ve depo niteliğinde bina bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 464.00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu :1-Belediye sınırları içerisinde kalmakta olup imar planı bulunmamaktadır. 2-kat irtifakı bulunmamaktadır.3- Değişiklik veya tadilat ruhsatı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 137.182,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :- 2565 sayılı kanunun 28 madde gereği yabancıların taşınmaz mal edinemeyecekleri ve izin almadıkça kiralamayacakları bölge içerisinde kalmaktadır.- Adana 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 02/03/2016 tarih ve 2016/155 Esas sayılı dosyasından konulan haciz şerhi bulunmaktadır.Diğer şerhler tapu kaydındaki gibidir. Not: satış bu şerhler ile birlikte olup satış sonunda düzenlenecek olan tescil evrakı bu şerhler ile birlikte düzenlenecektir.
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu KARATAŞ / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/359 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR