KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Karataş'ta kargir bina ve arsasının 1/2 hissesi icradan satılıktır

KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120370
Şehir : Adana / Karataş
Semt-Mahalle : ADALI MAH. / KARATAŞ
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ADANA 24.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/50 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
271,226 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu KARATAŞ / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARATAŞ
İCRA DAİRESİ

2018/50 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli Karataş İlçesi Adalı Mahallesi Köyiçi Mevkii 499 nolu parsel 2.660,00m2 yüzölçümlü Cinsi Kargir Bina ve Arsa olan taşınmazın Hisse miktarı: 1/2 hisselidir. Taşınmazın bilirkişi incelemesi özellikleri: Etrafı az katlı gecekondu yapıları ile tamamen oluşmuştur. Belediye ve diğer kurum ve kuruluşların tüm hizmetlerinden yararlanmakta, ulaşım sorunu olmayan yerde , Adalı köy yerleşik alanı içersiindedir. Taşınmazın ilçe merkezine uzakta olması, her türlü hizmetlerden yararlanıyor olması, ulaşımın kolay olması, çevresinin tamamen yapılaşmış olması, alım ve satım kabiliyetinin yüksek oluşu, ara sokağa olan cephe durumu, imar durumu, yapım yılı, yıpranma durumu, yapılan mahalli araştırma ve emsal arsa ve dairelerin durumu dikkate alınarak, dava konusu taşınmazın kıymet takdir talep tarihi itibarı ile arsa değerinin bilirkişiye göre 80,00 tl/m2 edeceği kanaatine varılmıştır. İcra konusu Taşınmaz 2 katlı ev, tek katlı ev ise zemin taban kısmen karo ve şap kaplama, kapılar ahşap, pencereler ahşap, kısmen pvc,plastik duvar boyası yapılıdır. 3 oda 1 salon, 1 mutfak, 1 wc ve müştemilatı şeklindedir.
Adresi : Adana İli Karataş İlçesi Adalı Mahallesi Köyiçi Mevkii
Yüzölçümü : 2.660,00 m2
Arsa Payı :1/2
İmar Durumu : Taşınmaz belediye sınırları içerisinde kalmakta olup imar planı bulunmamaktadır. Herhangi bir inşaat ruhsatına rastlanılmamıştır.
Kıymeti : 271.226,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : 2565 SK 28. Md. Gereği yabancıların taşınmaz mal edinemeyecekleri ve izin almadıkça kiralayamayacakları bölge içerisinde kalmaktadır. Diğer şerhler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu KARATAŞ / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/50 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR