KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Karataş'ta 3+1 daire icradan satılıktır

KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093102
Şehir : Adana / Karataş
Oda Sayısı : 3+1
: 132
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA BARIŞ 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/31 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
165,367 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu KARATAŞ / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARATAŞ
İCRA DAİRESİ

2018/31 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Karataş İlçe, 372 Ada, 16 Parsel, İSKELE Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm İlana konu taşınmaz bilirkişi raporuna göre: Adana İli Karataş İlçesi İskele mahallesi 372 ada 16 parselde kayıtlı 1.769,00 m2 alanında hissesi 1/20 ve arsa vasfındaki taşınmazın 1/20 arsa paylı B blok Zemin kat 1 nolu Bağımsız bölümü içermektedir. Taşınmazın tamamı Mahmut Karaçaylı Adına kayıtlı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Mesken niteliğindedir. 1/1000 ölçekli uygulama imar planında (ayrık nizam 5 kata İmarlı konut alanı) olarak belirtilmiştir. Taşınmaz her ne kadar arsa olarak gözükse de yerinde yapılan inceleme de taşınmaz üzerinde zemin +4 normal kat olmak üzere 5 katlı betonarme bina bulunduğu site içerisinde yüzme havuzu bulunduğu tespit edilmiştir. İlana konu bağımsız bölüm Kuzey batı güney cepheli olduğu 3 oda salon mutfak banyo wc hol antre 2 balkon olarak inşa edilmiş olup bağımsız bölümdeki tüm ince imalatların tamamlandığı ve boş konumda olduğu tespit edilmiştir. İlana konu bağımsız bölüm net : 110,00 m2 brüt : 132,00 m2 olduğu tasdikli mimari projeden tespit edilmiştir. Bina yaklaşık 1 -2 yıllıktır. Olumlu unsurlar ; parselin çevresinin hızla imarlı şekilde yapılaşmakta olması imardaki konumu her türlü belediye hizmetlerinden yararlanması ulaşım sorununun olmaması inşaat yapımına elverişli bir alanda olması yüksek ve havadar bir yerde olması 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 5 katlı imarlı konut alanında olması taşınmazın değerini olumlu yönde etkilemektedir.Olumsuz unsurlar; İlana konu bağımsız bölümün icralık olması iskanının alınmamış olması taşınmazın değerini olumsuz yönde etkilemektedir.
Adresi :
Yüzölçümü : 1.769 m2
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 165.367,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) - Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu KARATAŞ / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/31 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR