ADANA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Çukurova'da 3+1 daire icradan satılıktır

ADANA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112009
Şehir : Adana / Çukurova
Semt-Mahalle : HUZUREVLERİ MAH. / HUZUREVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNAYDIN ADANA 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4693 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 15:00
Satış Yeri
:
Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası Mezat Salonu No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
10. İCRA DAİRESİ

2018/4693 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Adana İli Çukurova İlçesi Huzurevleri mahallesi 5029 Ada, 6 Parsel,8 kat 17 Nolu Bağımsız Bölümdür. Bina, 4/A yapı sınıfında, betonarme karkas yapı cinsinde, ayrık nizamda tek blok olarak, bodrum kat + zemin kat + 12 normal kat olmak üzere 14 katlı olarak inşa edilmiştir.Meskenin bulunduğu binaya güney cepheden apartman bahçesinden zemin kattan 5 basamak çıkılarak giriş sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir imalat kapı, giriş hölü zemini seramik, duvarları fayans kaplıdır. Merdiven basamakları karomozaik veya seramik kaplı, korkulukları demir imalattır. Duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Değerlemesi yapılan 8. Kat 17 bağımsız bölüm no'lu mesken; merdivenden çıkınca sol tarafa ve asansörden çıkınca sağ tarafa yer almaktadır. Güney, kuzey ve batı cephelidir. Mesken net ~96,01 m² brüt ~108,53 m² dir. Mesken mimari projesinde; 1 salon, 3 oda, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mesken mimari projesi ile uyumlu vaziyettedir. Meskenin zemini seramik kaplıdır. Duvar ve tavanları plastik boyalıdır. Dış kapı çelik imalat, iç kapılar ahşap ve pencereler tek cam pvc imalattır. Mutfak dolapları mdf-lam, tezgâhı granittir. Banyo ile wc de zemin seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda duşa kabin, hilton lavabo ve klozet mevcuttur. Meskenin bakım ve onarıma ihtiyacı bulunmakta olup ısınmada doğalgazlı kombi ve mutfakta doğalgaz kullanılmaktadır.
Adresi : Huzurevleri mah 77160 sok no 2 Alperen apt Kat 8 Daire 17 Çukurova Adana
Yüzölçümü : 96 m2
Arsa Payı : 48/1194
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık Yapı Nizamlı - Taks:0,30-, E -2,40 Yoğunluklu Konut alanı
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası Mezat Salonu No:107/B SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4693 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR