ADANA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Çukurova'da 3+1 daire icradan satılıktır

ADANA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064839
Şehir : Adana / Çukurova
Semt-Mahalle : BEYAZEVLER MAH. / MAHFESIĞMAZ
Oda Sayısı : 3+1
: 222
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9929 ESAS
Muhammen Bedeli
:
942,406 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
6. İCRA DAİRESİ

2017/9929 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Çukurova İlçe, 2467 Parsel, Karalarbucağı Mahalle/Köy, 2. Kat, 4 Nolu Bağımsız Bölümdeki taşınmaz daire 2 N. katında 4 nolu kuzey-doğu-güney cephelidir. Daire bodrum+zemin ve 12 normal katlı betonarme binada bulunup, 2. Asansörü, yüzme havuzu, bodrumda kısmen kapalı otoparkı bulunmaktadır. Projede 222,00 m2 brüt alanlı olan dairede salon+mutfak+oturma odası-banyo-WC- 3 oda ebeveyn duş-hol 1 iklimlendirme-soyunma-alaturka wc ile ön uzun balkon arka balkon şeklindedir. Satışa konu 4 nolu BB ile 3 nolu bağımsız bölüm dairenin projedeki ayrı girişleri koridorlu bağlantılı şekle getirilmiştir. Ruhsatlı taşınmazın sonradan bazı tadilatları yapılmış olup, taşınmazda bulunan mutfak ve müştemilatı tamamen kaldırılmış, iç tesisatı sökülmüş, mevcut oda aralarında kapılarının olmadığı, kaldırılan mutfak yeri salona ilavesi ile kullanılmakta ve oturma odası ile birlikte oluşturulmuş, ebeveyn odası duşu diğer odalarla birleştirilip büyütülmüştür. Zeminler ahşap parke-epoksi kaplamalı, satın boya, panel mobilya kapı ile kalorifer sistemli şeklindedir. Binanın cephesel konumu, özel güvenlikli durumu, kısmen kapalı otoparkı, havuzlu hali ile taşınmazın fiili durumu, Seyhan Baraj Gölü ile Osmaniye-Adana Mersin Otoyoluna hakim cepheli olması ve Dilberler Bulvarına, Adnan Menderes Bulvarı ile Mühendislik Caddesine yakın konumları ile ulaşımın kullanışlı olması gibi özellikleri taşınmazın değerine etki eden vasıf ve unsurlardır. Satışa konu taşınmazın kıymet takdiri Adana 1. İcra Hukuk Mahkemesinin 2018/153 Esas ve 2019/80 karar sayılı kararı ile kesin olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Beyazevler Mah. 80056 Sokak Arıkoğlu Plaza 2. Kat, 4 Nolu Daire (Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi Güney Karşısındadır)Çukurova / ADANA
Yüzölçümü : 4.027,00 m2 Arsa Payı : 1/25
İmar Durumu : Çukurova Belediyesinin 28/12/2017 tarihli imar çapında E=1.2 yoğunluklu konut alanı şeklindedir.
Kıymeti : 942.406,56 TL KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9929 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR