ADANA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Çukurova'da 3+1 daire icradan satılıktır

ADANA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052205
Şehir : Adana / Çukurova
Semt-Mahalle : BELEDİYE EVLERİ MAH. / HUZUREVLERİ
Oda Sayısı : 4+1
: 145
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNAYDIN ADANA 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1646 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
11. İCRA DAİRESİ

2018/1646 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli, Çukurova İlçe, 6561 Ada, 1 Parsel, Kurttepe Mahalle/Köy, Taşınmaz Adana ili Çukurova İlçesi Kurttepe mah. 6561 Ada 1 nolu parselin alanı 12.027 m2 dir. Bu parsel üzerinde 8 adet blok bulunmakta ve 6. bloktaki Taşınmaz şehrin kuzey bölgesinde Dr. Sadık Ahmet Bulvarı Çoban Yurtçu Bulvarı ve Hilmi Kürklü Bulvarı arasında kalan bölgede bulunmaktadır.Şehit Mehmet Öz Öncel Anadolu Lisesine ,Şehit Enver Buğur Ortaokuluna ve Oto Pazarına yakın mesafede ,ulaşımı kolay yerde bulunmaktadır.Belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve meskun mahaldedir. Bloğa ait bir otopark ve bahçe bulunmaktadır.Ana bina betonarme karkas tarzında inşa edilmiş, bağımsız bölüm ise projedeki ölçülerine göre 145 m2 brüt,125 m2 net alanlıdır.Binada her katta 2 daire bulunmaktadır.3+1 oturum alanlıdır.2 adet balkonu 1 banyo 1 de wc bulunmaktadır.İç ve dış cephe sıvalı boyalı durumdu boyalar fazla yıpranmamıştır. Pencereleri PVC ,Yerler seramik kaplamadır.Banyoda duşakabin ve WC bulunmakta tavanlar asma tavan , yerler ve tavan seramik kaplamadır. Mutfak dolabı bulunmaktadır. Bağımsız bölüm kapısı çelik kapıdan imal edilmiştir. İç kapılar amerikan kapı olarak adlandıırılan kapıdan imal edilmiştir. Kartonpiyer kaplama ile tavan dekoratif süslemeleri bulunmaktadır.bağımsız bölümK-G-B Cepheli konumdadır. Meskenin doğalgaz bağlantısı ve kullanımı bulunmaktadır.
Adresi : Belediyeevleri Mah. Adana Koop 84216 Sokak Yağmur Apt. 6. Blok 4. Kat 7 Nolu Bağımsız BölümÇukurova / ADANA
Yüzölçümü : 12.027,00 m2
Arsa Payı :1/184
İmar Durumu : Adana ili Çukurova İlçe Belediyesiİmar ve Şehircilik Müdürlüğünün vermiş olduğu imar çapında ayrık yapı nizamlı 2,00 yoğunluklu konut alanı olarak düzenlenmiştir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1646 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR