ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Çukurova'da 120 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179729
Şehir : Adana / Çukurova
Semt-Mahalle : KURTTEPE MAH. / MAHFESIĞMAZ
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11302 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
10.09.2020 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA 13. İCRA DAİRESİ
2019/11302 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana ili Çukurova İlçesi kurttepe Mahallesi 6266 ada 5 Parsel A.Blok 2.Kat 6 Nolu Bağımsız bölüm taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz Çukurova ve Adana Büyükşehir Belediyesinin ve diğer kamu kuruluşlarının tüm hizmetlerinden yararlanmakta ve alt yapısı bulunmaktadır. Şehitler Blv., Ali Sepici Bulvarına çok yakın olması, taşınmazın konumu bulunduğu lokasyon itibari ile semt pazarı, işyerleri, kafeler, gibi birçok ticari işletmelerin bulunduğu çarşı niteliğindeki bölgeye yakın olması sebebi ile ikamet amacı ile tercih edilen bir bölgedir. Taşınmaz G.D.B. Cepheli olup, betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir. Brüt 120 m2, net 100 m2 dir. Taşınmaz mimari projesine göre, 3 oda, 1 salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc, ve iki adet balkondan (iki balkon kısmen PVC ile kapatılmış) oluşmaktadır. Taşınmazın zeminleri karo taş, duvarları saten boyalıdır. İç kapılar ahşap, pencereler PVC'dir. Mutfak dolabı ahşap doğrama ve tezgah üstü mermerdir. Islak zeminler seramik fayansdır. Daire giriş kapısı panjur kapı ve ahşap kapıdır. Doğalgaz, elektrik ve su tesisatları mevcuttur. Dairenin tadilata ihtiyacı vardır.
Adresi : Toros Mahallesi 78137 Sokaktta Selvi Apartmanı A Blokta 2 .Nci Katta 6 Nolu Bağısız Bölüm Olup Çukurova/Adana
Yüzölçümü : Brüt 120 m2, net 100 m2 dir.
Arsa Payı : 1/54
İmar Durumu : İnşaat tarzı Çukurovaİlçe belediyesi emlak ve istimlak müdürlüğünün dosya içerisinde buluna imar çapında konu parselin 0.40/2.00 yoğunluklu Ayrık yapı nızamlı olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 10/09/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11302 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR