ADANA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana/Çukurova İlçesi'nde 1+1 müstakil ev icradan satılıktır

ADANA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034837
Şehir : Adana / Çukurova
Semt-Mahalle : BELEDİYE EVLERİ MAH. / HUZUREVLERİ
Oda Sayısı : 1+1
Yayınlandığı Gazeteler

İLKHABER 05.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11302 ESAS
Muhammen Bedeli
:
44,350 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
2. İCRA DAİRESİ

2018/11302 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Çukurova İlçe, 1399 Parsel, KİREÇOCAĞI Mahalle/Köy, zemin kat 5 Nolu Bağımsız Bölüm 1399 parselin yüz ölçümü 2304 m2 olduğu, parsel üzerinde 22 adet bağımsız bölüm taşınmaz bulunmakta olup satışa çıkarılan taşınmazın zemin kat 5 nolu bağımsız bölüm olup, mesken vasfındadır. taşınmaz fiili durumda zemin+1 kattan oluşan betonarme yapıdır. taşınmazın yakın çevresinde okullar, AVM'ler ve ticari iş yerleri bulunmaktadır. tüm belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup alt yapısı mevcuttur. çevresi 2 katlı yapılarla meskun hale gelmiştir. bakanlar kurulunun kararı ile afet riski altındaki kentsel dönüşüm alanı ilan edilmiştir. taşınmaza ruhsatsız olarak ilave 1. kat yapılmış olduğu görülmüş olup, zemin katında hisse maliklerinden Mahmut aydın'ın ikamet ettiği 1. katında ise dosya borçlusu hasan aydının ikamet ettiği tespit edilmiştir. taşınmazın zemin katı dış kapı girişinde üç basamaklı karomozik giriş sahanlığı içinde 1 hol, 1 oda, 1 salon, 1 mutfak 1, banyo, 1 wc ve bir teras bulunmaktadır ayrıca birinci kata çıkmak için holün bir köşesinde iç merdiven yapılmış daha sonra üzeri birinci kat döşeme seviyesinde betonarme imalat ile kapatıldığı anlaşılmıştır.oda ve salonun tabanı ahşap parke, tavan ve duvarlar boyalıdır. banyo ve wc'nin tavanı ve duvarları seramik kaplı , banyoda duş takimi ve lavabo bulunmakta wc de ise alafranga hala taşı bulunmaktadır mutfakta seramik kaplı tezgahı süni mermer evyesi hazır dolabı bulunmaktadır. dış kapı çelik iç kapılar ahşap kapı pencereler pvc olup demir korkulukludur. elektrik ve su tesisatı faliyettedir. 1. kat ise 84038 sokak tarafından dışarıdan yapılmış bir betonarme merdiven ile çıkılmakta olup,zemin kat ile aynı oturum alanında olduğu görülmüştür. 1. kat zemin kat ile aynı ölçülerde ve özelliklerdedir. 1. katın dış kapısı demir kapı pencereler pvc ve korkulukludur. ayrıca betonarme merdiven de demir korkuluklu ve boyalıdır. zemin+1. kattan oluşan iki katlı betonarme binanın çatısı etrafı parapet duvar ile çevrili dam şeklinde ve damın üzeri beton şap şeklindedir. zemin kat ve birinci kat mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Belediye Evleri Mah. 84038 Sk No:10 Çukurova / ADANA
Arsa Payı : 5/110
İmar Durumu :dosya içindedir
Kıymeti : 44.350,31 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 27/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11302 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR