CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Ceyhan'da avlulu kargir ev icradan satılıktır

CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01084481
Şehir : Adana / Ceyhan
Semt-Mahalle : KONAKOĞLU MAH. / TÜRLÜBAŞ
: 272
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 18.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/375 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 CEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
CEYHAN
İCRA DAİRESİ

2018/375 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Adana İli Ceyhan İlçesi Konakoğlu Mahallesi 676 ada 38 nolu parselin Avlulu Kargir Ev nitelikli 272,00 m2 alanına sahip olduğu görülmüştür. Ceyhan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü?nün 03.04.2018 tarih ve 747 sayılı yazı Eklerinde; 676 ada 38 parsel no?lu taşınmazın İmar bilgilerinde; TİCK, E=2.40 ve Max TAKS=0.60 yapı müsaadeli olduğu belirtilmiştir. Taşınmaz, parsel üzerine tam olarak oturmakta olup kapalı durumda olduğu, dükkan nitelikli olarak inşaa edildiği görülmüştür. Arif Hikmet Öbilen caddesinin kuzey, Sabitoğlu caddesinin güney bitişiğinde bulunmaktadır. Güneyinden geçen merkezi konumlu Süleyman Oğuz Bulvarına yaklaşık 60 metre kadar, batısından geçen Ceyhan Nehrine yaklaşık 400 metre kadar uzaklıktadır. Bulunduğu cadde genel olarak zeminde işyerleri ile üst katta daire olarak kullanılan yapılaşmalardan müteşekkil durumda olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.(İLGİLİ TAŞINMAZ KAYITLARI ÜZERİNDE CEYHAN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNİN 2018/99 ESAS SAYILI İHTİYATİ TEDBİR ŞERHİ MEVCUT OLUP, ESAS İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN TALİMAT YAZISI UYARINCA İHTİYATİ TEDBİR KARARININ SATIŞA ENGEL OLMADIĞINA DAİR MAHKEME CEVABİ YAZISI EKLİ OLARAK İHALE ALICISINA TESCİL BELGESİ VERİLECEKTİR. BU YAZIYA RAĞMEN TAPU MÜDÜRLÜĞÜ İLE TESCİL HUSUSUNDA YAŞANABİLECEK HERHANGİ BİR SIKINTI NEDENİYLE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN YAPILACAK BİR İŞLEM MEVCUT OLMAYIP, TESCİLİN KAYITLARINA İŞLENMESİNE DAİR TÜM DAVA VE İŞLEMLER İHALE ALICISINA AİTTİR)
1. Satış Günü :14/01/2020 günü 10:30-10:35 arası
2. Satış Günü:11/02/2020 günü 10:30-10:35 arası
Satış Yeri : Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 CEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/375 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR