ADALAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adalar Burgazada'da 70 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ADALAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129521
Şehir : İstanbul / Adalar
Semt-Mahalle : BURGAZADA MAH. / BURGAZADA
Oda Sayısı : 3+1
: 70
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/111 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
540,875 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
13.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
Adalar Adliyesi No.21 İcra Müdürlüğü Çatı Katı Büyükada Adalar - İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ADALAR İCRA DAİRESİ

2016/111 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışana karar verilen taşınmaz İstanbul ili, Adalar ilçesi, burgaz ada mahallesi, gönüllü caddesi ve mahtap sokağı mevkii, 20 ada 2 parsel zemin kat 3 numaralı bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. Adalar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 09.12.2016tarihli yazısında dava konusu taşınmazın, İstanbul V Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun 07.0.32011 tarih 3125 sayılı karar ile uygun bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin 16.06.2011 tarih ve 1344 sayılı kararı ile onaylanan ve 21.09.2011 tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanlığınca imzalanarak 21.11.2011 tarihinde askı süreci tamamlanarak yürürlüğe giren 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planıda Kentsel Sit alanında k3 simgeli konut alanları fonksiyonunda kaldığı, 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planınnı onay aşamasında olduğu, onaylanarak yürürlüğe girmeden herhangi bir uygulama yapılamadığı belirtilmektedir.Satışı gerçekleştirelecek olan ana taşınmaz Zemin kat +2 normal kat + Çatı Kat olmak üzere toplam 4 katlıdır. Dış cephesi taraklı sıvadır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Merdiven kovası zeminleri karo mozaik döşenmiş olup merdiven basamakları dökme mozaiktir. Dava Konusu zemin kat 3 nolu daire nitelikli taşınmaz , giriş holü, salon, açık mutfak, 3 oda , banyo , balkon alanlarından oluşmaktadır. Daire alanı balkon alanı dahil toplam net 70,00 m2 olarak değerlendirilmiştir. Daire giriş kapısı ve iç kapılar boyalı ahşap kapı, pencere doğramaları boyalı ahşap doğramadır. Salon zemini seramik, oda zemini pvc esaslı döşeme malzemesi ile kaplıdır. Mutfak alt-üst dolapları ahşap, tezgahı laminant, tezgah arası alınlığı seramik kaplıdır. Islak hacimde zemin ve duvarlar seramik döşenmiştir. Banyoda Duşakabinli duş bölümü, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Dairenin ısınması kombi ile sağlanmaktadır. Dava konusu taşınmazının dekorasyonu vasat olarak değerlendirilmiştir. Dava konusu taşınmazın her türlü belediye hizmetleriden tam olarak istiade etmektedir. Yakın çevreisnde okul, cami, sağlık ocağı, park ve bahçe gibi sosyal donatı alanları mevcuttur. Ulaşım kolay bir bölgede yer almaktadır.Taşınmaz mehtap sokak ve gönüllü caddesi ile çevrilidir. Taşınmazın yolu yokuş olup, çarşı ve iskeleye 7-8 dakika mesafededir. Şehir şebeke suyu ve eletriği mevcuttur. Belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır.
Adresi : İstanbul İli, Adalar İlçesi, Burgazada Mahallesi 20 ada, 2 parsel zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü :630,50 m2
Arsa Payı : 15/100
İmar Durumu : İnşaat tarzı K3 simgeli konut alanları fonksiyonunda kalmakla birlikte imar uygulamasının 1/1000 ölçekli imar uygulama planlarının onaylanmasından sonra uygulanabilecektir.
Kıymeti : 540.875,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz kaydındaki gibidir
03/11/2015 Tarih - 1948 yevmiye numaralı Yönetim Planı Şerhi vardır.
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Adalar Adliyesi No.21 İcra Müdürlüğü Çatı Katı Büyükada Adalar - İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesinin Adalar İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası A.Ş Kartal Şubesinin TR3500015000158007300720026 nolu iban numaralı hesabımıza t.c kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın şartsız, kesin ve süresiz teminat mektubunu
Veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127. MD. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/111 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR