ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Acıpayam/Yeşilyuva'da avlulu ev icradan satılıktır

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945998
Şehir : Denizli / Acıpayam
Semt-Mahalle : YEŞİLYUVA MAH. / ACIPAYAM
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/474 Talimat
Muhammen Bedeli
:
278,831 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM
İCRA DAİRESİ
2017/474 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Acıpayam İlçe, 598 Ada, 2 Parsel, YEŞİLYUVA Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, İMAR DURUMU: bitişik nizam, 4 katlı, konut alandadır. Arsa tamamı kullanılmaktadır. İnşaat açısından sakınca yoktur. Taşınmaz üzerinde ruhsatlı 1 adet 4 katlı yapı mevcuttur.
Taşınmaz tapu kaydında Avlulu Kerpiç Ev şeklinde kayıtlıdır.
Taşınmazın Konumu ve Çevre Özellikleri: Köy merkezinde bulunmaktadır. Alt yapı yönünden; kanalizasyon, ptt hizmetleri, tek hizmetleri mevcuttur. Okula, camiye ve parklara yakın konumdadır. Ulaşım yönünden sıkıntı yoktur. Taşınmazın arsası Yeşilyuva mahallesinin merkezinde en kıymetli bölgededir, etrafında ve binanın zemin katında ticari işletmelerin bol olduğu yerdedir. Taşınmaz üzerinde B+4 katlı betonarme karkas bina vardır.
Satışa konu bina zemin katı işyerleri, üstteki 3 kat normal daire şeklindedir. 3 oda 1 salondan oluşmaktadır. Dış cephe doğramaları PVC, duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Çatı ahşap oturtma çatı olup kiremit örtülüdür. İç mekandaki doğramalar ahşaptır. Yer döşemeleri ahşaptır. Islak hacimler yer ve duvarlar fayanstır. Binadaki dairelere sobalıdır. Asansör yoktur. Merdiven ve balkon yer döşemeleri dökme mozaiktir. Bina 30-40 yıllık olup hayli yıpranmış durumdadır. Apartmanın arsanın tamamına oturduğu görülmüş, yinede tarafımızca ölçümler yapılmış, 10,50m. ye 12m. ye oturmaktadır. Toplam oturduğu alan 126m²'dir. binanın alanı 504m² dir. Yapı sınıfı III-A yapı grubuna girmekte olup, yapı yıpranma oranı uygulanarak değerlemesi yapılmıştır. Arsanın değeri 25.244,00TL olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Yeşilyuva Mahallesi Acıpayam / DENİZLİ
Yüzölçümü : 126,22 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :dosyasında mevcut
Kıymeti : 278.831,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 12/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/474 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR