ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Acıpayam/Çamlık Mahallesi'nde natamam çatı piyesli daire satılıktır

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965366
Şehir : Denizli / Acıpayam
Yayınlandığı Gazeteler

ACIPAYAM POSTASI 19.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/566 Talimat
Muhammen Bedeli
:
34,952 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
24.05.2019 15:10
Satış Yeri
:
Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM
İCRA DAİRESİ
2018/566 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Acıpayam İlçe, 238 Ada, 277 Parsel, ÇAMLIK Mahalle/Köy, KALAYCIBAĞI Mevkii, ÇATI KATI NO:17 Nolu Bağımsız Bölüm İMAR DURUMU: Bitişik nizam, 4 katlı, ticari alandadır. Arsa tamamı kullanılmaktadır. Arka bahçe imar yönetmeliği doğrultusunda h/2 çekilecektir. İnşaat açısından sakınca yoktur.
TAPU BİLGİLERİ: Denizli İli, Acıpayam lçesi, Çamlık mahallesi, Kalaycıbağı Mevkii, 238 ada, 277 parseldedir. B+4 katlı betonarme binada çatı katı, 17 nolu bağımsız bölüm dairedir. Arsa alanı 310m²'dir. Ana taşınmazın niteliği Arsadır. Dairenin arsa katılım payı 2/134 dür. Dairenini niteliği meskendir.
TAŞINMAZIN KONUMU VE ÇEVRE ÖZELLİKLERİ: Çamlık mahallesinde, şehir merkezinde bulunmaktadır. Alt yapı yönünden; Kanalizasyon, PTT hizmetleri, TEK hizmetleri mevcuttur. Adliyeye, okula, camiye ve parklara yakın konumdadır. Ulaşım yönünden sıkıntı yoktur Acıpayam Devlet Hastanesinin karşısındadır. Taşınmazın arsası Acıpayam yerleşim merkezinde en kıymetli bölgededir. Hastanenin varlığı sürekli açık cephe sağlamaktadır. Her türlük kamusal hizmetlerden yararlanabilir durumdadır.
TAŞINMAZ: Satışa konu 17 nolu bağımsız bölüm, çatı katında bulunmaktadır. Çatı katında 4 adet daire vardır. Binanın tamamı yeni yapılmakta olup, kaba inşaatı bitmiş, ince işleri devam etmektedir. Yapının gerçekleşme oranı yaklaşık henüz %50dir. Bu civarda arsa değeri hayli yüksektir. Taşınmazın Acıpayam Belediyesi İmar Müdürlüğündeki arşivinden mimari projeler incelenmiş, apart şeklinde projelenmdirilmiş, küçük küçük daireler oluşturulmuş, hastane karşısında olması nedeniyle konaklama amaçlı apart yapıldığı, zemin katların işyeri amaçlı yapıldığı görüldü. Dairenin brüt alanı 45,74m²'dir. Yapı sınıfı III-A yapı grubuna girmekte olup, yapılaşma oranı uygulanarak değerlemesi yapılmıştır.
TAŞINMAZ OTURMAK İÇİN TAMAMLANILMAMIŞ HALDEDİR.
Adresi : Çamlık Mahallesi Sağlık Caddesi, 149 Sok. No:41 Acıpayam / DENİZLİ
Yüzölçümü : 45,74 m2
Arsa Payı : 2/134
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 34.952,72 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : YÖNETİM PLANI:01/08/2014
1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 15:10 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 15:10 - 15:20 arası
Satış Yeri : Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır

.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/566 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR