ÇORUM 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Açık artırma ile 2+1 daire satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00736567
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : GÜLABİBEY MAH. / GÜLABİBEY
: 90
Oda Sayısı : 2+1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 16.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/42 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
85000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
27.03.2018 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Çorum Adalet Sarayı MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. ÇORUM 1. (SULH HUKUK MAH.)

SATIŞ MEMURLUĞU
2016/42 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum Merkez Gülabibey Mahallesi Aşağı Kapaklı mevkii 3740 ada 313 parsel sayılı arsa üzerinde bulunan mesken niteliğindeki zemin kat 4 nolu bağımsız bölüm olup kömürlük eklentisi mevcuttur. Bodrum, zemin, iki üst kat olmak üzere dört katlı binanın zemin katında bulunmaktadır. Bina yığma kargir olarak inşa edilmiştir. Daire iki oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, lavabo, hol, antre ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Isınma kalorifer (doğalgaz kombili sistem) ile sağlanmaktar. Kuzey, batı ve güney cephelidir. Salon ve odaların zemini ahşap döşeme, mutfak, antre ve holün zemini suni mermer kaplama, duvarları badanalıdır. Mutfağında mermer tabliyeli tezgah, altı ve üstünde dolaplar mevcuttur. Banyo zemini seramik, tavanı badanalı, duvarları yarıya kadar seramiktir. Kapıları ahşap vernik boyalı, pencereleri ahşap yağlı boyalıdır.
Adresi : Gülabibey Mah. Bağcılar 41.Sokak No: 19 Çiğdem Apt.ÇORUM
Yüzölçümü : 90,00 m2
Arsa Payı : 4/28
İmar Durumu : Ayrık nizam üç katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/03/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 27/03/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Çorum Adalet Sarayı MERKEZ / ÇORUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %o 5,69 damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/42 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR