BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

3+1 daire icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891066
Şehir : Batman
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2812 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU/BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/2812 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 872 Ada, 1 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, VARİK Mevkii, 11 Nolu Bağımsız Bölümlü mesken niteliğinde taşınmazdır. Taşınmazın içinde bulunduğu K 16 Blok A girişi bodrum +zemin kat 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı olarak inşa edilmiştir. onaylı mimarı projesine göre bina dahilinde bodrum katta depolar ve sığınak zemin katta bina girişi ve 2 adet mesken 1. kattan 3. kata kadar her katta 2 şer adet mesken olmak üzere A girişinde 8 adet bağımsız bölüm, blok bünyesinde ise toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Taşınmazda salon , 3 adet oda mutfak banyo, Wc ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. iç mekan özelliği olarak salon ve oda zeminleri laminat parke kaplama diğer tüm hacimleri de ise seramik kaplıdır. oda duvarları saten boyalı olup tavanları da dekoratif kartonpiyer mevcuttur.Mutfak dolapları ahşap , tezgahı granit ürünlerle kombine edilmiştir. ıslak hacim zeminleri ve duvarları seramik kaplama tavanları ise PVC ters tavandır. Taşınmazın giriş kapısı çelik iç kapıları ahşap pencereleri ise pvc doğramadır. Taşınmazın inşasında kullanılan işçilik ve malzeme kalitesi orta seviyededir.
Adresi : Tilmerç Mah.3805 sok.k 16 blok K:2 /11 BATMAN
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 541/11356
İmar Durumu : Ayrık nizam emsal 1.20 Hmax 12.50 metre konut olanı olarak imarlıdır
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU/BATMAN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2812 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR