Yazdır

ESKİŞEHİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ İZALEİ ŞUYUU ŞATIŞ MEMURLU

200 m2 avlulu briket ev açık artırma suretiyle satılacaktır

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00445360
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 85000 TL
Dosya Numarası : 2016/37 SATIŞ
İlk İhale Tarihi : 14.12.2016 10:00
İhale Yeri : Eskişehir 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - 271 nolu oda
İcra Birimi : T.C. ESKİŞEHİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
İkinci İhale Tarihi : 11.01.2017 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/37 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Yenidoğan Mahallesi 1327 ada 8 parsel sayılı avlulu briket ev olarak kayıtlıdır. Parsele sokaktan kapı ile girilmekte olup koridor ile bahçeye geçilmektedir. Koridorun sağında hol, mutfak, salon ve odadan oluşan tek katlı mesken yapısı, solunda depo olarak kullanılan iki oda , bahçede wc ve kömürlük yapısı ile arka cephede bahçe içinde mutfak olarak da kullanabilen hol ve iki yanında odadan oluşan tek katlı mesken yapısı vardır. Sokak cepheli mesken yapısı 55,00 m2 alanlı olup eski ve bakımsızdır. Salon ve oda tabanı marley kaplıdır. Doğralamaları ahşaptır. Pencerede demir korkuluk vardır. Soba ile ısıtılmaktadır. Arka cephedeki mesken yapısı 50,00.- m2 alanlı olup tabanı betondur, pencerelerde camları kırıktır. Doğramaları ahşaptır. Soba ile ısıtılmaktadır. Boş olup kullanılmamaktadır. Ulaşımı dolmuş ve otobüs ile sağlanmaktadır. Şehrin ticaret merkezine uzaktır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Erenköy Mahallesi Kınalı Sokak No: 3 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 200,00 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 2 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 85.000,00 TL KDV Oranı : % 1
1. Satış Günü : 14/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Eskişehir 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - 271 nolu oda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/37 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2016

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR