Yazdır

ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

1 adet mesken satışı yapılacaktır..

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636963
Şehir : Elazığ / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

GÜN IŞIĞI 15.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 13.09.2017 14:00
Dosya Numarası : 2017/123 TLMT.
Muhammen Bedeli : 140175 TL
İhale Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ELAZIĞ
2. İCRA DAİRESİ
2017/123 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 479 Ada No, 1028 Parsel No, Kültür Mah. Yenice Mevkii, A Blok 1. Kat 2 nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz niteliği A ve B Bloklu Karkas Bina ve Arsası Bağımsız Bölüm niteliği Mesken olup satışa konu taşınmaz dairedir, Ana taşınmazın üzerinde kurulu olduğu arsa 661 m² ve arsa payı 6/86'dır. Bilirkişi raporunda dairenin brüt alanının 140m² net alanının 120m² olduğu belirtilmiştir.
Ana taşınmaz Bodrum+Zemin +4 kat betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Ana yapının dış cephesi mineral sıva, çatı örtüsü kiremittir. Daire 3 oda, salon, mutfak, banyo, balkon mahallerinden oluşmaktadır, duvarları normal sıva üzeri plastik boya, ıslak hacimlerin döşeme kaplaması seramik, oda ve salonun ahşap parkedir, penceleri ahşap, dış kapısı çelik ve ısıtma sistemi kombilidir. Taşınmaz Kültür Mahallesinde, batısında Kültür Park, güneyinde Hükümet Konağı, Vali Fahribey Caddesi, Gazi Caddesi, doğusunda Şehit İdris Doğan Caddesi, Sıdıka AVAR kız Meslek Lisesi, Öğretmenevi, çevresinde konutlar bulunmakta ve şehrin tercih edilebilecek bölümünde olup altyapı, yol, su, elektrik, kanalizasyon gibi belediye hizmetleri mevcuttur, ulaşım yönünden kolaylık arz etmektedir.
Adresi : Kültür Mah. Yurt Sokak No: 1 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : Brüt: 140 m² Net: 120m²
Arsa Payı : 6/86
İmar Durumu : Yeni revziyon uygulama imar planlarında revizyon plan notlarının TİCK1 plan notu ve (A) plan notu şartlarındaTİCK1 blok nizam 12 (oniki) kat ticaret ve konut alanında ve kısmen yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 140.175,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Bu gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.
1. Satış Günü : 13/09/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/10/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/123 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/07/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR