Yazdır

İVRİNDİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli mahallesinde icradan satılık tarla

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623402
Şehir : Balıkesir / İvrindi
Semt-Mahalle : KOCAELİ MAH. / SARICA
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM İVRİNDİ 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 23556 TL
İlk İhale Tarihi : 25.08.2017 14:30
Dosya Numarası : 2017/55 Talimat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
İVRİNDİ
İCRA DAİRESİ
2017/55 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Balıkesir İli, İvrindi İlçesi, 164 Ada, 43 Parselde kayıtlı olup, Kocaeli Mahallesi Sarıçal Mevkiindedir. Taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz Balıkesir-Edremit karayoluna cephelidir. Yodan yüksek olup 4 hatta 6 metreye kadar uluşmaktadır. Taşınmaz %20-30 gibi eğimli olup, killi-tınlı toprak yapısında, toprak derinliği 30-50 cm civarında sığ profili ve su tutma kapasitesi orta, toprak ve iklim olarak yörede yetiştirilen bazılarının yetişebileceği sulama olanağı olmayan, yaklaşık 2.000,00m2'si 8-10 yaşlarında fıstık çamı dikilidir. Kalan kısmı çalılar ile kaplıdır. Taşınmaz tarla ziraatı yalpan bir tarla değildir. Tapu kaydında cinsi tarla olsa da ekilip biçilen arazi değildir.
Yüzölçümü : 6.730,44 m2
İmar Durumu : Belediye imar planı dışındadır.
Kıymeti : 23.556,54 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 25/08/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 29/09/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : İVRİNDİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/55 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR