ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Sapça Köyü'nde kargir bina icradan satılıktır

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031690
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : SAPÇA KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

ŞAFAK GAZETESİ - ZONGULDAK 30.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/213 Talimat
Muhammen Bedeli
:
78,999 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 10:45
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2018/213 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satışa konu olan; Zonguldak İli, Merkez ilçesi, Sapça Köyü, Cami Yanı Mevkii, 145 Ada, 3 parsel nolu taşınmazın özellikleri: Sapça Köyünün merkezinde yer almaktadır. Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından iyi bir mevkide sayılır. Önü Sapça Köyü yoluna cephelidir. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 337,26 m² dir. Mülkiyeti tam hisselidir. Üzerinde; 2 katlı kargir yapı ve bahçesi mevcuttur.
Satışa konu olan; Zonguldak İli, Merkez ilçesi, Sapça Köyü, Cami Yanı Mevkii, 145 Ada 3 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut yapının özellikleri : 2 katlıdır. Üst katı yığma briket yapı tarzında, alt katı yığma taş yapı tarzında inşa edilmiştir. Üst katı mesken niteliğinde daire şeklinde, alt katı işyeri niteliğindedir. Üst kat dairesinin çok yıpranmış virane görünümü vardır ve boş vaziyette olup iskan edilmemektedir. Binanın dışındaki arsa üzerinde çok seyrek şekilde dikilmiş meyva ağaçları vardır. Söz konusu binanın; dış cephesi kısmen sıvalı-boyalı vaziyette, üzeri kiremit çatı örtülü, ısınma sistemi sobalıdır. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (A) yapı grubu içerisine girmektedir. Söz konusu yapının brüt inşaat alanı 10.10mt. x 6.80mt. = 68.68 m² olup, bahse konu arsa içerisinde kalan kısmın brüt inşaat alanı 6.40 mt.x6.80 mt.= 43.52m² dir.
Adresi : Zonguldak İli, Merkez ilçesi, Sapça Köyü, Cami Yanı Mevkii, 145 Ada, 3 parsel nolu taşınmaz
Yüzölçümü : 337,26 m²
Arsa Payı : yok
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 78.999,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. 3303 Sayılı Kanunun 3.Madde Gereğince idarenin Ve Ruhsat Sahiplerinin Maden Arama Ve İşletme faaliyetlerine Müdahale Edilemez Ve Bundan Doğacak Zararlardan Mülkiyet Hakkında dayanılıp Tazminat Davası iddasında Bulunulamaz
1.Satış Günü : 10/09/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2.Satış Günü : 08/10/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/213 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/07/2019 ( İİK m.126) (*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * :
Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR