ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Merkez'de 3 katlı kargir bina icradan satılıktır

ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065072
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : SARAYCIK KÖYÜ / BEYCUMA
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ADIM 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/429 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Zonguldak 2. İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2014/429 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Zonguldak İl, Merkez İlçe, 127 Ada, 27 Parsel, SARAYCIK Mahalle/Köy, SOTLANBAŞI MEVKİİ Mevkii, Kıymet takdirine konu olan; Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Saraycık Köyü, Sotlanbaşı Mevkii, 127 Ada, 27 Parsel nolu taşınmaz ve üzerinde mevcut 3 katlı yapıdır. Belediye sınırları dışında ve imar planı haricindedir. Yol-su-elektrik-çöp hizmetleri gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Tam hisseli tapuludur. Tapu kaydına göre mülkiyeti tam hisse olarak Hasan oğlu Necati Akdenize aittir. Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Yüzölçümü 2.076,64m2?dir. Meskun mahal içerisinde kalmaktadır. Etrafında; bağ, bahçeler, ormanlık alanlar ile az katlı yerleşim birimleri bulunmaktadır. Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından vasat bir bölgededir. Bölgesel olarak az gelişmiş bir alanda kalmaktadır. Yola yakın olup, ulaşımı kolaydır. Zonguldak İlçe Merkezine uzak mesafededir. Çevreye hakim manzara yapısı vardır. Verimli toprak yapısına sahiptir. Üzerinde; 3 katlı ev, bahçesi ve çeşitli ağaçlar bulunmaktadır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Beycuma Merkezine yaklaşık 15km. mesafededir. Kıymet takdirine konu olan; Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Saraycık Köyü, Sotlanbaşı Mevkii, 127 Ada, 27 Parsel nolu taşınmaz ve üzerinde mevcut 3 katlı yapıdır. Kargir yapı tarzında inşaa edilmiştir. Üzeri çatı örtülü, dış cephesi sıvalı-boyasız, ısıtma sistemi sobalıdır. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (A) yapı grubu içerisine girmektedir. Genel olarak vasat bir görünümü vardır. Bodrum katı ahır-samanlık-odunluk olarak kullanılmaktadır. Diğer katlarında mesken niteliğinde birer daire mevcuttur ve tümü iskan edilmektedir. Dairelerin ön cephesinde balkonlar vardır. Keşif tarihi itibariyle binada kimse bulunamadığından yerindeki mevcut durum incelenerek değerlendirme yapılmıştır. Kapı numarası 72?dir. Dairelerin pencereleri plastik doğramadır. Binanın üst katında malzeme koymak için çatı katı arası yapılmıştır. Binanın ana giriş kapısı saçtan yapılmış camlı demir kapı, merdivenleri karo mozaik kaplı vaziyettedir. Üst katlara ulaşım binanın içinden merdiven kovasıyla sağlanmaktadır. Binanın brüt inşaat alanı 12.36 mt.x10.69 = 132.00 m²'dir.
Yukarıda özelliklerini belirtmiş olduğumuz 3 katlı yapının; yeri, mevkii, konumu, çevre özellikleri, büyüklüğü, yıpranmışlığı, genel görünümü, manzarası, sobalı-kargir yapı oluşu, inşaatta kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, arz talep durumu, bulunduğu bölgenin gelişmişliği, ulaşım kolaylığı, ilçe merkezine yakınlığı, inşaat seviyesi ve sınıfı, niteliği, diğer objektif esaslar, paranın satın alma gücü, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar, civarındaki serbest piyasa emsal alım satım rayiçleri dikkate alındığında, keşif tarihi itibariyle serbest piyasa rayiç değerinin 120.000,00.-TL. edebileceği görüş ve kanaatine varılmıştır. NOT : Evde ikamet edenlerin uzun zamandır İstanbul Çerkezköy?de oldukları komşusu Yadigar Akdeniz tarafından ifade edilmiştir. Mülk sahiplerinden Necati Akdeniz ve Muhammet Akdeniz?in ise cezaevinde bulundukları ifade edilmiştir.
1)Arsa ve üzerindeki binanın mülkiyeti tam hisse olarak Hasan oğlu Necati Akdeniz’e aittir.2)Alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.3)Ulaşımı kolaydır. 4)İlçe Merkezine uzak mesafededir 5)Bölgesel olarak az gelişmiş bir alanda kalmaktadır. 7)Çevreye hakim manzara yapısı vardır. 8)Etrafında; bağ-bahçe-ormanlık alanlar ile az katlı yerleşim birimleri vardır. 9)Yüzölçümü 2.076,64m2’dir. 10)Verimli toprak yapısına sahiptir.
11)Arsa üzerinde mevcut yapı 3 katlı olup, kargir yapı tarzında inşaa edilmiştir. Isıtma sistemi sobalıdır. Bodrum kat hariç her katında mesken niteliğinde birer daire bulunmaktadır. Her bir katın brüt inşaat alanı 132.00m2’dir.
12)127 Ada 27 Parsel nolu taşınmazüzerinde mevcut 3 katlı kargir yapının keşif tarihi itibariyle serbest piyasa rayiç değeri 120.000,00.-TL. dır.
Adresi :Saraycık köyü, Sotlanbaşı Mevkii, 127 ada, 27 parsel taşınmaz ve üzerindeki 3 katlı yapı Zonguldak/Merkez
Yüzölçümü : 2.076,64 m2
Arsa Payı :yok
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu takyidatındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Zonguldak 2. İcra Müdürlüğü - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/429 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR