ZONGULDAK 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Zonguldak/Kozlu'da 1.454 m² arsa ve kargir yapılar mahkemeden satılıktır

ZONGULDAK 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094215
Şehir : Zonguldak / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

İMZA 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
ZONGULDAK SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/7 Satış
Muhammen Bedeli
:
846,567 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satışa konu olan; Zonguldak İli, Kozlu İlçesi, 19 Mayıs Mahallesi, Sağlık Sokak, 65 Ada, 191 Parsel nolu taşınmazın değerlendirilmesi: Kozlu Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 1.454,86m2'dir. Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından vasat bir mevkidedir.Çevresinde; gecekondu şeklinde yapılmış az katlı yerleşim birimleri, bağ bahçeler, ağaçlık alanlar vardır. İmar durumu; H=12.50mt., Emsal = 1.25 ayrık nizam konut alanıdır. Söz konusu parsele tecavüzlü olarak yapılmış iki adet yapı bulunmaktadır. 191 Parsel nolu taşınmaz üzerinde; tecavüzlü yapılardan başka, az sayıda meyva ağaçları, ekili dikili sebzeler vardır. Tecavüzlü olarak yapılan I. Yapı: 191 Parsel nolu taşınmaza tecavüzlü olarak inşa edilmiştir. Bodrum kat+zemin kat+normal kat+çatı katlıdır. Betonarme kargiryapı tarzında inşa edilmiştir. Bahse konu yapının; dışı sıvalı boyasız, üzeri çatı örtülü, ısınma sistemi sobalıdır. Bodrum kat hariç her katında mesken niteliğinde birer daire vardır ve tamamı iskan edilmektedir. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (A) yapı grubu içerisine girmektedir.
Tecavüzlü olarak yapılan II. Yapı: 191 Parsel nolu taşınmaza tecavüzlü olarak inşa edilmiştir. Binanın tecavüzlü kısmın alanı 8.50 m2 dir. İki katlıdır. Kargir yapı tarzında inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı boyasızdır. Üzerinde çatı örtüsü yoktur. Kaloriferlidir (doğalgazlı). Yıpranma oranı %32, inşaat seviye oranı %92.60'dır (çatısı yok, dış boyası yok). Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün III. sınıf 8A) yapı grubu içerisine girmektedir.
Adresi : Zonguldak İli, Kozlu İlçesi, 19 Mayıs Mahallesi, Sağlık Sokak, 65 Ada, 191 Parsel nolu taşınmaz
Arsa Payı : Yok
Kıymeti : 846.567,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. 1- Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez. 20.04.2007 - 1925
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın 20 gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR