ADANA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Yüreğir/Köprülü Mahallesi'nde tek katlı bina mahkemeden satılıktır

ADANA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925905
Şehir : Adana / Yüreğir
Semt-Mahalle : KÖPRÜLÜ MAH. / KAZIMKARABEKİR
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/50 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
185380 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Reşatbey Mah. 5 Ocak Cad.Adana Adliyesi Ek-1 Hizmet Binası Zemin Kat İhale Salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

2016/50 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Satışa konu taşınmaz Adana ili, Yüreğir ilçesi, Köprülü Mah. 10250 ada, 2 parsel'de arsa olarak kayıtlı ise de hali hazırda üzerinde 1 zemin, 1 normal kattan ibaret basit şekilde inşaa edilmiş bina bulunmaktadır. Binanın oldukça eskimiş, yıpranmış durumda olduğu, sıvalı-boyalı, ahşap doğrama imalattan kapı ve pencereleri bulunmaktadır.Kıymet takdirine yapılan itiraz sonucunda Adana 4.Sulh Hukuk Mahkemesinin 2017/1779 E. 2018/836 K.sayılı kesin ilamı ile 185.380,00.-TL.değerinde olduğu belirlenmiş olup, bu muammen bedel üzerinden satışa sunulmuştur.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yüreğir İlçe,Köprülü Mah.10250 Ada, 2 Parsel,
Adresi : Adana ili, Yüreğir ilçesi,Köprülü(Dadaloğlu)Mah.Ecz.Haşim Dalgıç Cad.No:6
Yüzölçümü : 190 m2
İmar Durumu : Yüreğir İlçe Belediye Başkanlığınca E:1.60 yoğunluklu Yençok 13 kattır.İmar planına uygun imar düzenlemesi(uygulama)çalışması yapıldıktan sonra imar durumu verilebilecektir şeklinde bildirilmiştir.
Kıymeti : 185.380,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 11:00 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 12/04/2019 günü 11:00 - 11:15 arası
Satış Yeri : Reşatbey Mah. 5 Ocak Cad.Adana Adliyesi Ek-1 Hizmet Binası Zemin Kat İhale Salonunda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/50 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR