ADANA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yüreğir/Kiremithane Mahallesi'nde kargir ev icradan satılıktır

ADANA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927374
Şehir : Adana / Yüreğir
Semt-Mahalle : KİREMİTHANE MAH. / KARACAOĞLAN
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNAYDIN ADANA 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/190 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
25.03.2019 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
5. İCRA DAİRESİ

2018/190 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yüreğir İlçe, 10384 Ada, 35 Parsel, KİREMİTHANE Mahalle/Köy, - Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydında taşınmaz arsa vasfında kayıtlı olup , taşınmaz üzerinde kayıtsız yapı bulunmaktadır .Müdürlüğmüzce Tescil evrakı arsa olarak düzenlenecek satış sonucunda yer yeslimi yapılmayarak sadece parselin tamamının yer gösterimi yapılcak olup, ihaleye katılacakların bu hususu dikkate alması gerekmektedir.
Parsel üzerinde zemin+normal katta oluşan iki adet bina bulunmaktadır.Binalar 3/A yapı sınıfında betoarme yığma yapı tarzında ve bitişik nizamda inşaa edilmiştir.zemin ve normal kat ayrı ayrı mesken olarak kullanılmaktadır.Parselin güney cehpesinde bulunan Meskenler 1 salon 2 oda banyo ve wc den oluşmaktadır.Zemin kat brüt 50 m2 normal kat brüt 60 m2 olmak üzere toplam 110 m2 alanlıdır.
parselin kuzeyinde bulunan yapının zemin katı brüt 55 m2 normal katı brüt 77 m2 olup toplam 132m2 alanlıdır.binanın iç ve dış duvarları sıvalıdır.meskenin kapı ve pencereleri ahşap ve pvc doğramadır.Isınma soba ile sağlanmakta olup yapıların kapsamlı onarıma ihtiyacı vardır.Belediyenin sağladığı altyapı hizmetlerinden faydalanır konumda taşınmaz
Adresi : Kiremithane Mah 2660 Sk No:27 Yüreğir / ADANA
Yüzölçümü : 204 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 lik imar planında E 1,60 YOĞUNLUKLU KONUT ALANI -EN ÇOK 13 KAT yapılaşma koşuluna imarlıdır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapı kaydı ve dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/02/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 25/03/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/190 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR