AKDAĞMADENİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat Akdağmadeni'nde kargir ev,ahır,fırın ve garaj icradan satılıktır

AKDAĞMADENİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01156882
Şehir : Yozgat / Akdağmadeni
Semt-Mahalle : BOZHÜYÜK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 29.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/176 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
166,810 TL
Birinci Satış Günü
:
01.06.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
AKDAĞMADENİ ADLİYESİ MEZAT SALONU 1.KAT 122 NOLU ODA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKDAĞMADENİ
İCRA DAİRESİ

2019/176 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Akdağmadeni İlçe, 102 Ada, 237 Parsel, BOZHÜYÜK Mahalle/Köy, Yozgat ili, Akdağmadeni ilçesi, Bozhüyük köyünde bulunan; köyiçi mevkii 102 ada, 237 parselde kargir ev ahır fırın ve garaj ve arsası vasıflı yapılar mevcuttur. Halihazırda yapılar mevcuttur. Taşınmaz üzerinde muhtelif çok sayıda ağaç mevcuttur. 2919,11 m2 arsa üzerinde toplam 100m2 alana sahip iki katlı kargir ev ve tek katlı 22.5m2 alana sahip fırın ve 20 m2 alana sahip garaj mevcuttur. Taşınmazlar yaklaşık 30-35 yıl önce yapılmış olup yapıların bakımsız ve yıpranmış olduğu görülmüştür. Taşınmazın duvarları tuğla duvar ve üzeri sıva kaplama olarak inşa edilmiş olup kireç badana kaplama yapılmamıştır. Çatısı ahşap oturtma çatı olup kiremit kaplamadır. Tavan döşemesi ahşap olup pişirik(saman ve toprak çamur karışımı) kaplama yapılmıştır. Birinci kat döşemesi betonarme olarak inşa edilmiş pencereler plastik doğrama ve üzerinde demir korkuluklar mevcuttur. Fırın ve garaj olarak yapılmış yapılar kagir olarak inşa edilmiş üzerleri ahşap oturtma çatı olup kiremit kaplamadır. Yapılar ahşap döşeme olarak inşa edilmiş olup pencereler ise ahşap doğrama olarak yapılmıştır. Taşınmaz köy merkezine uzaklığı imar durumu, çevresinde yapılaşmaların oluşu, alt yapısının durumu, binaların sınıfı, kalitesi yıpranma payı, bölgenin gösterdiği gelişim, paranın satın alma gücü, çevrede oluşan rayiç alım satım değerleri ile taşınmaz alım satımına olan talep dikkate alındığında, Kıymet takdirine konu taşınmazın arsa payı dahil toplam değeri 160.000,00 TL ve ağaçların toplam değeri:6.810,00 TL Toplam = 166,810,00 TL
Adresi : Bozhüyük köyü ,Akdağmadeni İlçesi / YOZGAT
Yüzölçümü : 2.999,11 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 166.810,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 01/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AKDAĞMADENİ ADLİYESİ MEZAT SALONU 1.KAT 122 NOLU ODA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/176 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR