BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Yıldırım/Selçukbey'de dört katlı kargir bina mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01123303
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : SELÇUKBEY MAH. / ORTABAĞLAR
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 30.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/51 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
494,100 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri müdürü OdasıBölge Adliye Mahkemesi C Blok 7. Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/51 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Yıldırım ilçesi Selçuk bey Mahallesi 2299 Ada 19 Parsel sayılı taşınmaz ,3.Bahar Sokak 19 kapı numaralı,zemin ve 2 normal kat ve teras kattan ibaret olmak üzere 4 katlı,her katta bir daire bulunan,kargir inşaat tarzındakiyapılmış,90.00 m2 oturma alanlı,yaklaşık 35 yıllık taşınmazdır. Zemin Kat:Çelik giriş kapılı,3 oda,hol,salon,mutfak,banyo,wc.den ibarettir..Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır.90.00 m2 alanındadır.İçi boş olup oturan bulunmamaktadır.1.Kat:Çelik giriş kapılı,3 oda,hol,salon,mutfak,banyo,wc.ve 2 balkondan ibarettir..Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır.100.00 m2 alanındadır.2.Kat:Çelik giriş kapılı,3 oda,hol,salon,mutfak,banyo,wc.ve 2 balkondan ibarettir..Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır.100.00 m2 alanındadır.
Teras Kat:Çelik giriş kapılı,2 oda,hol,salon,mutfak,banyo,wc.ve teras-balkondan ibarettir.ır.Isınma soba ile sağlanmaktadır.90.00 m2 alanındadır. Taşınmazın etrafında çeşitli katlarda yapılmış binalar bulunmaktadır.Şehir merkezine yakın konumda,ulaşım kolay,kamu kurum ve kuruluşlardan tam ve eksiksiz faydalanma imkanı olan bir mahalde bulunmaktadır.
Adresi : Selçukbey Mahallesi Bahar Sokak no:19-YILDIRIM
Yüzölçümü : 126,75 m2
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Güllük-Ortabağlar Uygulama İmar Planı Kapsamında olup, taşınmaz bitişik nizam 2 Kat olan konut bölgesiinşaat alanında kullanımında kısmen de taşınmaz çok az bir kısmı yol alanında (3.m2'si) kalmaktadır.
Kıymeti : 494.100,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 01/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri müdürü OdasıBölge Adliye Mahkemesi C Blok 7. Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/51 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR