BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Yıldırım Mollaarap'ta üç katlı kargir bina mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129229
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : MOLLAARAP MAH. / SETBAŞI
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/37 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
155,312 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleriMüdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C BLok 7.Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/37 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konuBursa İli , Yıldırımİlçesi , MollaarapMahallesi , 2. Bahçe ÇıkmazıSokak , 7 kapı numarasında kain ve tapunun 588 ada,22sayılı parselinde 52.11m2 yüz ölçümünde ve 1 iki katlı kargir bina vasfı ile kayıtlı taşınmazın üzerindezemin , biirnci ve tersa kat olmak üzerkargir inşaat tarzında ve üç katlı olarak yapılmış 52.00m2 oturma alanlı , dış cephesi kaleterasit sıvalı , bina içi merdivenler dökme mozaik kaplama ,tersa kat tersa üzeri eternit örtülü çelik çatlı ,yağlı boyalı demir doğrama giriş kapılı 30 yıllık%25 yıpranma paylı bina bulunan taşınmaz olduğu görülmüştür.Kıymet takdirine konu olan taşınmaz çevresi genelde 3 katlı konut yapıları ile meskun , şehir merkezine , uzak olmakla beraber, toplu ulaşım araçları ile şehir merkezine ve şehrin diğer bölgelerine ulaşımın devamlı ve kolay olduğu , çevresinde eğitim, sağlık , cami , alış veriş yerleri mevcut , kamu kurum ve kuruluşlarının tüm hizmetlerinden eksiksiz olarak faydalanan , her türlü alt yapısı mevcut olan bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi : Mollaarap Mahallesi 2. Bahçe çıkmazı Sokak No:7-Yıldırım
Yüzölçümü : 52,11 m2
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Teferrüç ve Civarı Revizyon Uygulama İmar Planı Kapsamında olup,taşınmazın bitişik nizam 3 Kat olan konut Bölgesi İnşaat alanında az kısmında yol alanında (7,25m2 si) kalmakta olduğu,taşınmazın müstakil olarak yapı yapmaya elverişli bulunmamaktadır.
Kıymeti : 155.312,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleriMüdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C BLok 7.Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/37 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR