ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yakutiye'de 4 katlı kargir ev icradan satılıktır

ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032523
Şehir : Erzurum
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 30.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/119 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
203,890 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. İCRA DAİRESİ
2017/119 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Yakutiye İlçe, 571 Ada, 19 Parsel, CAMİİKEBİR Mahalle/Köy, - Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; tapuda kargir ev vasfında, 4 katlı yapı brüt alanı 240 m2 net kullanım alanı 220 m2 35-40 yıllık bir yapı olup 3. sınıf A grubu yapılar statüsünde. taşınmaz bodrum kat, zemin kat, ve 2 normal kattan oluşmaktadır. dış cephe sıvalı-boyalıve çatısının oluklu galvanizli saç olduğu , binanın sobalı olduğu, belediyenin her türlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Zemin kat ve 2 normal kat , 2 oda 1 salon 1 adet banyo ve WC beraber , mutfaktan oluşmaktadır.Duvarlar sıvalı-boyalı, tavanın plastik boyalı , oda salon döşemesinin ahşap döşeme olarak yapıldığı, ıslak hacimleri seramik ,mutfak dolabı var ısınma sistemi sobalıdır.İçerisinde Naci Saydam ve çocukları ikamet etmektedir. Bina girişinde üst kata çıkmak için kullanılan merdivenler beton mozaik ve korkulukları demir dökümdür.Çevresinde yapılaşma tamamlandığı , tüm özel ve kamuya ait toplu ulaşım araçları taşınmaza yakın yerden geçmekte, topoğrafik yapısı 4 katlı konut inşaatına müsaittir.
Adresi : Erzurum İli Yakutiye İlçesi Camiikebir Mahallesi Memişağa Sokak No:13
Yüzölçümü : 60,42 m2
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibi.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 203.890,80 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/119 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR