VAN 1. İCRA DAİRESİ

Van/Tuşba'da 3 katlı bina ve arsası icradan satılıktır

VAN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01021597
Şehir : Van / Tuşba
Semt-Mahalle : ABDURRAHMAN GAZİ MAH. / İSKELE
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 06.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/9670 ESAS
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU / VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
1. İCRA DAİRESİ
2012/9670 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, Tuşba İlçe, 1766 Ada, 11 Parsel, 570,86m2 yüzölçümlü ABDURRAHMANGAZİ Mahalle/Köy, ESKİERÇEKYOLU MEVKİ Mevkii, Arsa ve Kerpiç Ev nitelikli taşınmazın tam hissesi Nolu Bağımsız Bölüm Arsa üzerinde 3 katlı her katı brüt 130m2 net (115m2) betonarme karkastan yapılmış bir bina bulunmaktadır.Bu 3 katlı betonarme bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı sınıflarından 3A grubuna girmektedir. Bina 3+1 şeklinde yapılmış, zeminler seramik, doğramalar kısmen ahşap, kısmen PVC den yapılmıştır.İç duvarlar kara sıva ve plastik boyalı, zemin katı kombili doğalgazlı, birinci ve ikinci katı soba ile ısıtılmaktadır.üst katlara dışardan yapılan merdiven ile çıkılmaktadır.Bina bakımsız olup yıpranması fazladır.Bina bir bütün halinde değil de biri birine eklemlenmik parçaçar halinde düzensiz yapılmıştır.Tek katlı 135m2 lik (net 125m2) ev 3+1 şeklinde soba ile ısıtılmakta olup, iç duvarlar kara sıva ve plastik boyalıdır.kapı ve pencere doğramaları ahşaptan yapılmıştır.BU tek katlı yığma ev oldukça bakımsız ve yıpranmıştır.Evin döşemesi ahşaptan olup üzeri çatılıdır.Tek katlı 90m2lik (net 80m2) ev 2+1 şeklinde olup soba ile ısıtılmakta iç duvarlar kara sıva ve plastik boyalıdır.Kapı ve pencere doğramaları ahşaptan yapılmıştır.Bu tek katlı yığma ev oldukça bakımsız ve yıpranmıştır.Evin döşemesi ahşaptan olup üzeri çalışıtır. Satılabilmesi yönünden incelendiğinde 570,86m2 lik küçük bir alana sahip parselin büyük bir kısmı üzerinde imara aykırı biri birine yapışık 3 adet ev olması ve bu evlerin minimum yaşam koşulları için uygun olmadığı oldukça yıpranmış ve bakımsızdır.Parsel sosyal yaşam alanlarına yakınlığı parseli cazip hale getirmektedir.Taşınmazın üzerinde bulunduğu parsel her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.İmar durumu Uygulama imar planında ayrık nizam 4 kata müsadeli yoldan 5m komşulardan 3 m çekmeli konut alanı olarak planlanmıştır.Her türlü belediye hizmetlerinden yol su temizlik ve her türlü alt yapı hizmetleri yararlanmaktadır.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU / VAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/9670 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR