OF İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon Of'ta kargir ev ve çay bahçesi icradan satılıktır

OF İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962728
Şehir : Trabzon / Of
Semt-Mahalle : BÖLÜMLÜ MAH. / OF
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/208 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
434,080 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Of İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. OF İCRA DAİRESİ

2017/208 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı: Trabzon İli, Of İlçesi, Bölümlü Mah., 1362 Ada, 45 Parselde kayıtlı 2.865,48 m2 yüzölçümü ana taşınmaz nitelik: 3 katlı kargir ev ve çay bahçesi olan taşınmaz.
Nitelikleri:Taşınmazın üzerinde 3 katlı betonarme bina ve çaylık bulunmaktadır. Taşınmaz ortalama %25-%30 eğime sahip olup, toprak yapısı killi-tınlı yapıdadır. Asitlik, alkalilik, tuzluluk ve drenaj gibi sorunlar bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde çay tarımı yapılmakta olup, çay bitkilerinin 20-25 yaşlarında olduğu anlaşılmıştır. Taşınmaz üzerinde arazinin eğiminden dolayı zemine kademeli olarak oturan bodrum, zemin ve normal kattan oluşan 3 katlı betoranme bina bulunmaktadır. Binanın zemine oturan alanı 103,664 m2'dir. Mesken olarak inşa edilen binanın tüm katları tamamlanmış olduğu, çatı örtüsünün yapılı olduğu, dış cephe sıva ve boyasının yapılı olduğu, bodrum katı mesken olarak inşa edilmesine rağmen depo olarak kullanıldığı, diğer katların mesken olarak kullanıldığı, ısınma sistemi sobalı olan bina, gösterdiği özelliklere göre 3.sınıf A grubu yapılara girdiği, yapının bodrum katında %20 ve diğer katlarda ise %10 yıpranma mevcuttur.
İmar Durumu : Konut sahasındadır
Kıymeti : 434.080,85 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Of İcra Müdürlüğü

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/208 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR