TOKAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat/Merkez'de kargir yapı ve arsası icradan satılıktır

TOKAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979753
Şehir : Tokat / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

TOKAT GÜNEŞ 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/433 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,884 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Tokat İcra Dairesi Müzayede Salonu -- Tokat Adliyesi Eski Bina Giriş Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT 2. İCRA DAİRESİ
2017/433 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Tokat ili , Merkez ilçesi , Günevi köyü , 2433 Ada / 26 Parselde kayıtlı 665,34 m² yüz ölçümlü 3 Adet Ahşap Ev ve Arsa nitelikli taşınmaz'dır. Taşınmazın muhdesat bilgileri bölümünde 4 date yapı bulunduğu ve bu yapılardan yığma biriket yığma evin Rıza Demir ' e , Ahşap Evin Mustafa Kayay'a , Ahşap Evin Osman Ağar 'a , Biriket yığma evin Rıza Demir 'e ait olduğu belirtilmiştir. Taşınmaz Topçam Mahallesi Vali Recep Yazıcıoğlu Caddesi No : 54 Merkez / Tokat adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın tapu kayıtlarındaki muhdesat bilgileri bölümünden taşınmaz üzerinde 2 adet biriket yığma , 2 adet ahşap evin olduğu anlaşılsa da , taşınmazda yapılan incelemelerde taşınmaz üzerinde tek katlı mesken nitelikli kargir yapı tarzında inşa edilmiş yapı bulunduğu , taşınmazın parsel sınırlarının tel çit ile çevrili olduğu görülmüştür. Taşınmaz üzerindeki yapı tek katlı kargir yapı tarzında inşa edilmiş mesken nitelikli 1 bağımsız bölümden oluşmakta olup , yapıda yakın tarihte tadilat / yenileme yapıldığı anlaşılmıştır. Taşınmaz üzerindeki yapının toplam yapı alanı takriben 95 m² olarak hesaplanmıştır. Taşınmazın imar planı içinde bir kısmı yolda bir kısmı Konut alanında kaldığı , taşınmazın konut alanında kalan kısmının E:1.00 ( Emsal yapı alanı katsayısı ) Hmax : 12,50 ( Maksimum saçak yüksekliği ) dir. Taşınmaz kaydında 1975 Parselden gelen Maliye hazinesi Hissesinin şagili Hüseyin Sarı dır beyanı - 1649 Parselden gelen Maliye hazinesi Hissesinin şagili Mustafa Kaya dır beyanı - 1649 Parselden gelen Maliye hazinesi Hissesinin şagili Osman Ağar dır beyanı - 1975 Parselden gelen Maliye hazinesi Hissesinin şagili Hüseyin Sarıdır beyanı - 1646 Parselden gelen Tokat Belediyesi Hissesinin şagili Hasan Erdoğan dır beyanı - 1975 Parselden gelen Maliye hazinesi Hissesinin şagili Hüseyin Sarıdır beyanı ve 3402 Sayılı Kanunun 22. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir beyanı bulunmaktadır. Taşınmaz kaydındaki şerhler tapu kaydında belirtildiği gibidir. Taşınmaz TAM hissesi satılmaktadır
Kıymeti : 450.884,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Tokat İcra Dairesi Müzayede Salonu -- Tokat Adliyesi Eski Bina Giriş Kat
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/433 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR