ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Çorlu'da kargir ev ve arsası icradan satılıktır

ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964376
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : HIDIRAĞA MAH. / ÇORLU
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/690 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
174,593 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
ÇORLU ADLİYESİ ÇORLU 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
1. İCRA DAİRESİ
2017/690 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Tekirdağ İli Çorlu İLçesi Hatip Mahallesi Acı Hamam So Mevkii 101 Ada 7 parselde kayıtlı 184 m2 yüzölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz. Taşınmaz kale bölgesi koruma amaçlı imar planında 3 kat ticaret alanında bulunmaktadır. Taşınmaz her ne kadar arsa vasfında olsa da taşınmaz üzerinde tek katlı dış cephesi boyalı yan cephesi kara sıvalı , pvc pencereli , demir kapılı çatı örtüsü kiremit olan tek katlı kargir ev ile taşınmazın arka tarafında bulunan ancak yan parselde bulunan evin giriş kapısından girilebilen tek katlı kargir bir yapı bulunmaktadır. Arsanın sınırların belirlenebilmesi için harita mühendisi tarafından ölçüm yapılması gerekmektedir. Çorlu Belediye Başkanlığı'nda yapılara ait yapı ruhsatı veya yapılara ilişkin bir evrak bulunamamıştır. Taşınmaz Belediye Hal Binasına Çorlu Meydanına Yogurtçu sokaga yakın ulaşım, temizlik, altyapı elektrik ve su hizmetlerinden yararlanan çevresinde genelde konut yoğunluğunun bulunduğu bir konumda yer almaktadır. Tek katlı kargir evde iki oda , salon mutfak ve banyo bulunmaktadır. Isınması soba ile sağlanmakta olup, salon odalar ve mutfağın zemini beton ve marley, duvarları boyalı, tavanları ise üzerine boyanmış sunta ile kaplıdır. Tek katlı ev 100,85 m2 , diğer kargir yapı ise 45,80 m2 dir. Taşınmazın ilçe merkezine yakınlığı imar durumu ,yıpranma payı , altyapı ve üstyapı hizmetlerinden yararlanma oranına göre değer biçilmiştir.Taşınmaz kıymet takdirindeki hali ile ihaleye çıkartılmıştır.
TEBLİĞ HÜKMÜNDE ÖNEMLİ NOT: Taşınmaz üzerinde " Arsa üzerine Mehmet Kızı Habibe tarafından Ev yapılmıştır " şerhi bulunmakta olup, Çorlu Tapu Müdürlüğünün 30/10/2018 tarih ve 48238014-622.03[622.03]-E.3345442 sayılı yazısında ilgili şerhte adı geçen kişilerin kimlik ve adres bilgileri tespit edilemediğini belirtmiştir. İcra İflas Kanunu 127. Maddesi: "İlgililerin adresleri tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer" hükmü uyarınca işbu satış ilanı ilgiliye İLANEN tebliğ olunur.
Adresi : Hıdırağa mah.Hacı Hamam Dere Sok.No : 8-8.1 Çorlu/TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 184,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu :Taşınmaz kale bölgesi koruma amaçlı imar planında 3 kat ticaret alanında bulunmaktadır.
Kıymeti : 174.593,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : " Arsa üzerine Mehmet Kızı Habibe Tarafından ev yapılmıştır."
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri :ÇORLU ADLİYESİ ÇORLU 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/690 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR