SUŞEHRİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Suşehri'nde 380 m² arsa ve 357 m² inşaat alanlı bina icradan satılıktır

SUŞEHRİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180658
Şehir : Sivas / Suşehri
Semt-Mahalle : YALNIZBAĞLAR MAH. / SUŞEHRİ

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 30.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/134 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
457,172 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Suşehri İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SUŞEHRİ İCRA DAİRESİ

2019/134 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Suşehri ilçesi, Yalnızbağlar mahallesi tapunun 37 ada 84 numaralı parsel olup, toplam 380,50 m2 alanlıdır .Parsel üzerinde 3. katlı betornarme konut inşaatı yapılmıştır.
Değerlendirme konusu inşaat zemin kat konut,1. normal kat konut ve 2 normal kat konut olmak üzere üç katlı betonarme inşaat yapılmıştır. İnşaatın duvarları tuğla ile işlenmiş ve üstü ahşap çatı yapılarak çatı üzeri saç ile kaplanmıştır. Daire girişi ön cephe yol boyundan verilmiştir. Taşınmazın dört tarafı bahçelidir. Daire içinde 3. oda, salon, mutfak Banyo wc bulunmaktadır. Katlarda arka cephede 1m kapalı çıkma ve ön tarafta 1.25 m açık balkon çıkmaları yapılmıştır .İnşaatın zemin katı: 106.25 m2 brüt alanlıdır. Diğer katlar 125.50 m2 dir. İnşaatın toplam alanı 357.25 m2 dir. İnşaat konum olarak Devlet hastanesinin arka cepnesinde olup devlet hastanesine 80 m mesafededir. İnşaat yaklaşık 15 yıllık yapıdır.
Değerlendirme konusu arsa 380.50 m2 alanlıdır. Arsa İlçe imar planı içinde olup ayrık nizam üç katlı inşaat yapma koşulu bulunmaktadır. Arsa imar planında köşe başı parsel olup müstakil tapuludur. Arsa üzerindebelediye hizmetleri olarak kanalisazyon, su elektrik ve haberleşme hatları kullanıma açıktır.
Yüzölçümü : 380,50 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 457.172,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 15/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Suşehri İcra Müdürlüğü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/134 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR