ŞARKIŞLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Şarkışla'da 4 katlı kargir apartman ve arsası icradan satılıktır

ŞARKIŞLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981548
Şehir : Sivas / Şarkışla
Semt-Mahalle : KAYALIYOKUŞ MAH. / ŞARKIŞLA
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/241 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
673,936 TL
Birinci Satış Günü
:
16.05.2019 15:35
Satış Yeri
:
ŞARKIŞLA BELEDİYESİ KONFERANS SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞARKIŞLA
İCRA DAİRESİ

2018/241 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Şarkışla İlçe, 328 Ada, 15 Parsel, Kayalıyokuş Mahallesi, Kümbetönü Mevkiindeki taşınmaz 4 katlı kargir apartman ve arsası olarak tapu siciline kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde 4 kat, her katında iki daire ve dairelerin net alanı 110,36 m²'lik, toplamda 8 adet daire bulunmaktadır. 1997 yılında inşa edilmiştir. Dairelerin bağımsız bölüm tapusu yoktur. Daireler 3+1'dir.
Adresi : Kayalıyokuş Mahallesi Şarkışla
Yüzölçümü : 896,62 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı A-5/3-3, TAKS:0,30, KAKS:0,90
Kıymeti : 673.936,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz vardır.(İpotek alacağı altına muvafakat edilmiyor)
1. Satış Günü : 16/05/2019 günü 15:35 - 15:40 arası
Satış Yeri : ŞARKIŞLA BELEDİYESİ KONFERANS SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. İş bu ihaleler İİK'nun 133. Maddesi kapsamında gerçekleştirileceğinden ikinci ihale tarihi bulunmamaktadır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile satış gününden önceki iş gününe kadar dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/241 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR