SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Merkez'de 3 katlı yarı yığma nitelikli yapı ve arsası icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015355
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF ERSOY MAH. / YENİŞEHİR
Yayınlandığı Gazeteler

SİVAS İRADE 22.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/630 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
460,500 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS
4. İCRA DAİRESİ

2019/630 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli, Merkez İlçe, Kılavuz Mahallesi, Halfelik Mevkii, 1550 ada, 2 parsel sayılı arsa vasfında taşınmaz üzerinde ; Bodrum kat + Zemin kat + 1 Normal kat olmak üzere toplam 3 katlı yarı yığma nitelikli yapı bulunmaktadır. Halihazırda işletmeler faal durumdadır. Bodrum kat mobilya üretim atölyesi, Zemin kat Oto aksesuar , Zemin kat yan tarafı Bakkal ve çay evi , 1. Kat depo olarak kullanılmaktadır. Taban alanı yaklaşık net : 100,00 m² üzerinden olmak üzere yaklaşık toplam 300,00 m² kapalı alanı bulunmaktadır. Giriş cepheleri demir doğramalı, dış cephe akrilik sıvalı, çatı kiremit kaplamalı, soba ısıtmalıdır.Yıpranma Oranı: % 60'dır
Adresi : Mehmet Akif Ersoy Mah. 49-33 sokak No:35 ve Vefakar sokak No.14 Sivas
İmar Durumu : Park alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 405,00 m2
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 460.500,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/630 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR