SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Seferihisar'da arsa tapu kayıtlı tek katlı kargir bina icradan satılıktır (6/7 hisse)

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00987480
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / SEFERİHİSAR
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 28.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/23 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
610,286 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
İCRA DAİRESİ
2019/23 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın tapu kaydı , imar durumu ve önemli özellikleri : İzmir İli Seferihisar İlçesi Camikebir Mahallesi İzmir Caddesi Mevkii , 117 ada ,19 parselde bulunan 356 m2 yüzölçümlü Arsa niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmazın borçlu adına kayıtlı olan 6/7 Hissesi için ihale yapılacaktır.
Seferihisar Belediye Başkanlığı tarafından verilen 11.02.2019 tarihli yazıdan, taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 5 kat taks:0.25, kaks:1.25 olmak üzere konut imarlı olduğu belirtilmiştir.
Taşınmazın üzerinde tek katlı yığma kargir teknikle inşa edilmiş, takribi 50 yaş civarında konut binası ile tek katlı yığma kargir teknikle inşa edilmiş müştemilat binası bulunmaktadır.
İnşai unsurlarda yapılan detaylı incelemelerde, konut ve müştemilat binalarının oldukça yaşlı ve yıpranmış olması ve ayrıca deprem dayanımlarının olmaması sebebiyle ekenomik değerlerinin olmadığı kanââtine varılmıştır. Adres olarak Camikebir Mh. Şehit Temel Cingöz Cd. N :71 Seferihisar 'da bulunmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu bölge altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz Seferihisar İlçe merkezinde merkezi bir konumda bulunmakta olup Hükümet Konağı, Belediye ve kapalı pazar yerine kuşuçuşu 700m,İzmir Caddesine 35 m mesafededir.Taşınmazın bulunduğu bölgede 2-3-5 katlı müstakil konut ve apartman binaları, yeşil alanlar, okul alanları, alışveriş merkezleri, sağlık ocağı, Kaymakamlık, Adliye, Belediye, İlçe Stadyumu bulunmaktadır.
Kıymeti : 610.286,00 TL (Borçlu adına kayıtlı 6/7 hissesi değeri olup bu hisse oranında ihale edilecektir )
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tapuda adresi olmayanlar için İİK 127 maddesi gereği ilanen tebliğ olunur.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/23 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR