SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Seferihisar/Ürkmez Mahallesi'nde bina icradan satılık (çoklu satış)

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944024
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : MERSİN ALANI MAH. / ÜRKMEZ
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/446 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
865,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/446 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İzmir İl, Seferihisar İlçe, Mersinalanı Mevkii , 154 Ada, 11 Parsel, Ürkmez Mahalle/Köy, Kerpiç bina ve arsası Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 14 m.lik yoldan cephe alan kısmı bitişik nizam, 3 kat, zemin tircaret, 7 m.lik yoldan cephe alan kısmı ayrık nizam 2 kat TAKS:0.30, KAKS:0.60 konut imarlıdır. 154 ada, 11 parselde yer alan taşınmaz Ürkmez semt merkezinde Cumhuriyet caddesine cephelidir. Yakın çevresinde zemin katı işyeri olan apartman blokları yer almaktadır. 6001 sokak ve Cumhuriyet caddesi cepheli parselde zemin+2 katlı apartman binası yer almaktadır. 154 ada, 11 parsel üzerinde zemin+2 katlı betonarme karkas binanı bulunduğu görülmüştür. Binanın zemin katında kuyumcu ve hazır beton firması olarak faaliyet gösteren iki işyerinin bulunduğu görülmüştür. Kuyumcu olarak kullanılan işyeri 40 m2 yüzölçümüne sahip olduğu anlaşılmıştır. Bu işyerinin yanında beton firması olarak faaliyet gösteren işyerinin daha büyük olduğu, binanı yan cephesindeki pasaj boyunca parselin arka bahçesine kadar devam ettiği binanın arka sınırını da aşacak şekilde büyütülmüş olduğu görülmüştür. Mahallinde yapılan ölçümde bu işyerinin 140 m2 yüzölçümüne sahip olduğu anlaşılmıştır.
Binanın 1. katı aslen konut iken keşif günü bir bölümünün dişçi muayenehanesi olarak kullanıldığı, kalan bölümün boş ve depo olarak değerlendirildiği anlaşılmıştır. 60 m2 yüzölçümüne sahip dairenin muayenehane olarak kullanıllan kısmının 28,50 m2 alanı bulunduğu, kalan kısmın ise 31,50 m2 olduğu tespit edilmiştir. Binanın 2. katının konut olarak kullanıldığı görülmüştür. üç oda, salon, mutfak, banyo ve terastan ibaret bu dairenin odalarının zeminin ahşap rabıta olduğu, kalan tüm mahal zeminlerinin seramik kaplı olduğu, iç ve dış doğramanın masif ahşap olduğu, görülmüştür.bu daire de 60 m2 yüzölçümüne sahiptir.
Kıymeti : 865.000,00 TL ( Seferihisar İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/94 E-2018/49 Karar sayılı ilamı ile kesinleşmiştir )
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İzmir İl, Seferihisar İlçe, 220 Ada, 1 Parsel, Ürkmez Mahalle 2. Kat , 3 b.b.Dubleks mesken Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat, zemin ticaret, üst katlar ticaret veya konut tercihli imarlıdır. 220 ada, 1 parselde yer alan taşınmazın bulunduğu ana bina Ürkmez semt merkezinde Cumhuriyet caddesine cephelidir. Ulaşım Seferihisar Kuşadası yolu olarak kullanılan Ürkmez Caddesinden Değerli Otel karşısından 6008 sokağa dönülerek sağlanmaktadır. Zemin+2+çatı katından oluşan apartman köşe konumludur. Denize yaklaşık 300 m mesafede yer alımaktadır. Ana binada yer alan değerleme konusu Seferihisar/Ürkmez-Mersinalanı mahallesinde yer alan 6008 sok. no.8 K.2 d.3 adresindeki taşınmaz dubleks olup, hali hazırda konut olarak kullanılmaktadır. Her katta bir bağımsız bölümün bulunduğu, oldukça geniş yüzölçümüne sahip dış kapısı çelik dairenin giriş katında, özel banyolu, üç oda, salon, giriş holü, mutfak, banyo, iki balkon, dört fransız balkon, bulunduğu gözlenmiştir. Bu katta koridor ve ıslak hacimlerin seramik kaplı olduğu, diğer tüm mahal zeminlerinin lamine parke olduğu anlaşılmıştır. Masif ahşap basamaklı dahili merdiven kullanılarak dairenin üst katına çıkıldığında, bu katta iki oda, salon, mutfak, iki banyo, teras, kış bahçesi, iki fransız balkonun bulunduğu görülmüştür. Odalrın ve salonun zeminlerini lamine parke, diğer tüm mahal zeminlerinin seramik kaplı olduğu görülmüştür. Dairenin tüm iç kapıları mobilyalı dekoratif ahşap kaplamadır. Dış doğrama dekoratif satine alüminyumdur. Daire 240 m2 yüzölçümlüdür.
Kıymeti : 672.000,00 TL ( Seferihisar İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/94 E-2018/49 Karar sayılı ilamı ile kesinleşmiştir )
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tapuda adresi olmayanlar için İİK 127 maddesi gereği ilanen tebliğ olunur. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/446 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/01/2019 139050

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR