ÇARŞAMBA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Samsun Salıpazarı'nda iki katlı kargir bina ve arsası mahkemeden satılıktır

ÇARŞAMBA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095587
Şehir : Samsun / Salıpazarı
Semt-Mahalle : BEREKET MAH. / SALIPAZARI
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 05.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
57,285 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Çarşamba Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Müdür Odası Zemin Kat No:1

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/16 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Samsun ili Salıpazarı ilçesi Bereket Mahallesi 328 ada 6 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydında "iki katlı kargir bina ve arsa" vasfında olup parselin yola tahsis alanının olmadığı komşu parsellerle şuyulu durumda olduğu tespit olunmuştur. Kentsel dönüşüm kapsamında üzerinde bulunan yapının yenilenmek istenmesi durumunda tek başına inşaat yapamayacaktır, tevhid (birleştirme) yapılması durumunda inşaat yapabilecektir. Parsel ilçenin merkezinde yer almaktadır. Salıpazarı Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Parsel üzerinde iki katlı yığma inşaat tarzında bir yapı bulunmaktadır. Yapı zemin katı 46 m2, 1.katı 51,50 m2 olmak üzere toplam 97,50 m2 alana sahiptir. Yapının zemin katı boş kullanılmayan dükkan olup, 1.katı mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının dış cephesi sıvasız ve boyasızdır. Yapının dış cephe doğramaları ahşap doğramadır. Yapının zemin kat giriş cephesi sac kepenktir. Yapıda bulunan mesken soba ile ısıtılmaktadır.
Yüzölçümü : 43,54 m2
İmar Durumu : Bitişik nizam 5 kata imarı bulunmaktadır.
Kıymeti : 57.285,93 TL
Teminat : 11.457,19 TL.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çarşamba Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Müdür Odası Zemin Kat No:1

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR