ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da fındık bahçesi ve kargir ev icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064856
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : ÇAY MAH. / ÇARŞAMBA
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/600 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
224,628 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 14:45
Satış Yeri
:
ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ-Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ

2019/600 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 561 Ada, 7 Parsel, ÇAY Mahalle/Köy, Çarşamba Merkez Çay Mah. 561 Ada 7 Nolu Parsel tapu kaydında 187,81 m2 dir. parsel imar planında Bitişik Nizam Dört Kat (B:4) konut alanına tahsisli olduğu, yola tahsisli alanının olmadığı bilgisi Parsel üzerinde tek katlı yığma inşaat tarzında yapılmış yapı bulunmaktadır. Parsel, üzerindeki yapının kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmek istenmesi durumunda tek başına inşaat yapabilecek durumda olup komşu parsellerle şuyuluk durumu bulunmamaktadır. Bu parsel mahallenin merkezine uzak ancak meskun bir alanda yer almaktadır.Parsel ilçenin merkezine de uzak mesafesindedir. İlçenin merkezi yerlerinden biri olan doğu yaka meydanına harita üzerinde kuş uçuşu 1620 metre, Çarşamba Adliyesine harita üzerinde kuş uçuşu 1060 metre mesafededir. Parsel tapu kaydında fındık bahçesi, kargir ev niteliği taşımaktadır. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazda yol, altyapı, elektrik, su hizmetleri vardır. Yanında ve çevresinde bina, okul, market mevcuttur. Yapı Özellikleri: 561 ada 7 nolu parsel üzerinde tek katlı yığma inşaat tarzında yapı bulunmaktadır. Yapı 68,00 m2 alana sahiptir. Yapı mesken olarak kullanılmaktadır. Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usül ve Esaslar (İmar Affı) mevzuatı halen yürürlükte olup bu mevzuattan faydalanmış yada faydalanabileceğinden yapının değeri hesaplanacaktır. Yapının dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapının giriş kapısı ahşap doğrama kapıdır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır ancak boyası yer yer dökülmüş durumdadır. Yapının iç cephe tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Yapının iç kapıları ahşap doğrama kapıdır. Yapı çatılıdır.
Adresi : Çay Mh. ÇARŞAMBA SAMSUN
Kıymeti : 224.628,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ-Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/600 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR